Premier League | Blackburn se zbavil legendy Fowlera | iSport.cz
24. prosince 2008 • 11:29

Blackburn se zbavil legendy Fowlera

Autor: pj
Robbie Fowler
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární útočník Robbie Fowler přišel o angažmá. Nový manažer Blackburnu Rovers Sam Allardyce odmítl s 33letým fotbalistou prodloužit smlouvu.

 Fowlera si do Blackburnu přivedl bývalý kouč Paul Ince. Zkušený hráč měl však s klubem netypickou dohodu. Byl placen podle toho, jestli hrál.

Ovšem popisovaná smlouva vyprší s posledním prosincovým dnem a nebude prodloužena, přestože klub ještě před pár týdny jednal s Fowlerem o tom, aby od Nového roku vykonával funkci hrajícího trenéra.

S tím však nový manažer Sam Allardyce nesouhlasil. Fowlera se zbavil. "Rozhodl jsem, že jeho kontrakt nebude prodloužen. Raději jsme ho nechali jít," řekl bývalý kouč Boltonu a Newcastlu.

A s ním odešel také trenér defenzivy Nigel Winterburn, jenž pracoval v Ewood Park na poloviční úvazek. "Tohle rozhodnutí jsem učinil, protože o defenzivu se od teď můžu starat osobně," vysvětlil.

Allardyce také bude muset řešit otázku, zda Blackburn opustí útočník Roque Santa Cruz. Ten se netají tím, že by rád zamířil do většího klubu. "Ale to nedovolím. Řekl jsem mu, že chci, aby zůstal. A tím to pravděpodobně skončí," odvětil Allardyce.

Santa Cruze by z týmu Rovers mohla dostat pouze nabídnutá částka ve výši 20 milionů liber. Za tu je vedení klubu údajně ochotno svou nablýskanou hvězdu prodat.

Související články
 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud