Premier League | Za tři vteřiny mazal ze hřiště | iSport.cz
29. prosince 2008 • 10:50

Za tři vteřiny mazal ze hřiště

Červená karta
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4

Pouhé tři sekundy stačily útočníkovi Davidu Prattovi z Chippenham Town, aby v utkání sedmé anglické ligy s Bashley dostal červenou kartu. Jednadvacetiletý fotbalista se tak podle listu The Sun postaral o světový rekord.

Pratt byl vyloučen za skluz, kterým krátce po zahájení sobotního zápasu srazil rozehrávajícího Christophera Knowlese. Oslabený Chippenham nakonec prohrál 1:2.

Dosavadní maximum Pratt překonal o sedm sekund. Předchozím nejrychleji vyloučeným hráčem byl italský fotbalista Giuseppe Lorenzo z Boloni, který v roce 1990 úderem pěstí vyprovokoval v duelu s Parmou hromadnou rvačku.

V anglických soutěžích byl rekordmanem brankář Sheffieldu Wednesday Kevin Pressman, jenž v srpnu 2000 dostal červenou kartu po 13 sekundách za hraní rukou mimo velké vápno.

Témata:  sport, fotbal, anglie, střípky