Premier League | Trofej jako dárek pro Hiddinka? | iSport.cz
Karel Häring
30. května 2009 • 14:32

Trofej jako dárek pro Hiddinka?

Vstoupit do diskuse
0
Hiddink měl více důvodů k radosti než Ranieri.
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Guus Hiddink dnes naposledy povede Chelsea. A hráči pro něj už vymysleli dárek. Jen s tím musí nejprve seznámit Everton. Přesněji řečeno, porazit „toffees“ ve finále Anglického poháru a vrátit nizozemského kouče do služeb ruské reprezentace s cennou trofejí.Dvaašedesátiletý Hiddink už v minulých týdnech opakovaně potvrdil, že nehodlá slib, který dal Rusku, porušit a nenechal se zlomit k setrvání na Stamford Bridge.

Ke smůle samotných hráčů a fanoušků, jejichž sympatie si od únorového příchodu do Londýna velmi rychle získal. „Bylo by krásné se s ním rozloučit touto trofejí,“ citovala kapitána Chelsea Johna Terryho agentura Reuters. „Měli byste vidět tempo, v jakém trénujeme. Jsme pár dní od dovolené, ale jedeme naplno.“

„Rádi bychom mu tím poděkovali. Celá kabina to vnímá stejně,“ nechala se slyšet další opora Frank Lampard.

Popularitou mezi hráči a respektem Terry přirovnává Hiddinka k Mourinhovi. „Hráči rádi pracují s trenéry, kterým nechybí entuziasmus, kteří nepodléhají tlaku okolí, a když mluví, tak je hráči poslouchají. Mourinho byl v tomto směru velmi podobný. Mourinho tady bude mít vždy své speciální postavení a myslím, že Guus taktéž,“ pokračoval Terry.

Právě charismatický Portugalec, jenž získal s Chelsea pět velkých trofejí, je zatím posledním koučem „blues“, který přivedl klub k triumfu v jedné ze soutěží. Jeho nástupci Avramu Grantovi se to v minulém ročníku nepovedlo a Luiz Felipe Scolari skončil vinou špatných výkonů a výsledků letos v únoru.

Hiddink před finále prohlásil, že by se rád do Anglie vrátil, až splní své závazky u ruské reprezentace. „Nejsem nejmladší, ale díky mé zkušenosti s Chelsea bych se chtěl určitě v budoucnu do Anglie vrátit,“ uvedl.

Terry, který se pokusil se svými spoluhráči přesvědčit Hiddinka, aby zůstal, si navzdory úžasné zkušenosti o to více váží toho, že dokáže držet slovo, které dal. „Obdivujeme ho za to. Je to skvělý chlap, že to dokázal udělat, protože on si ty měsíce v Chelsea opravdu užil.“

Do Chelsea má na Hiddinkovo místo namířeno Carlo Ancelotti, dosavadní kouč AC Milán. A pokud se „blues“ skutečně upíše, povede v příští sezoně i Jurije Žirkova. Ten podle zahraničních agentur podepíše s klubem čtyřletou smlouvu, ruský klub získá 21,5 milionu eur (cca 574 milion korun).

Ruského reprezentanta se dnešní finále určitě netýká, ale pro Everton je to zápas sezony. Vždyť poslední trofej získal před čtrnácti lety. „Tohle je bezpochyby nejlepší tým, který jsem vedl od doby, co jsem v Evertonu. Máme největší šanci něco vyhrát,“ nechal se slyšet trenér David Moyes.

Finále hostí vyprodané Wembley. Pokud Chelsea zvítězí, připíše si nejen pátý triumf v historii soutěže, kterým by vyrovnala počet finálových úspěchů Evertonu, ale zároveň by vydělala dva miliony liber (cca 60 milionů korun). Poražený získá poloviční sumu.

Utkání začíná v 16 hodin a přímým přenosem jej vysílá stanice Nova Sport.

Témata:  sport, fotbal, chelsea, everton
Vstoupit do diskuse
0
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud