Fiorentina s Barákem remizovala se Speziou. Juventus padl na hřišti Lazia

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Fiorentiny v 29. kole italské ligy remizovali na svém hřišti 1:1 se Speziou a jejich vítězná série se zastavila na devíti soutěžních utkáních. Střídající záložník Antonín Barák odehrál za domácí závěrečných 19 minut. Druhé Lazio Řím si ve šlágru kola poradilo doma 2:1 s Juventusem. AS Řím využil páteční ztrátu AC Milán s Empoli (0:0) a po výhře 1:0 nad FC Turín se posunul na třetí místo.

Fiorentina se ujala vedení v 25. minutě po vlastním gólu Wišniewského, záhy ale srovnal Nzola. „Fialky“ neprohrály podvanácté v řadě a v neúplné tabulce jsou osmé. Spezia je na 17. příčce.

Juventus je v tabulce až na sedmém místě, nebýt ale trestu a odpočtu 15 bodů za falšování účetnictví, střetly by se dnes na hřišti Lazia druhý a třetí tým Serie A. V závěru prvního poločasu se trefil domácí Milinkovič-Savič, na jeho gól ale záhy odpověděl Rabiot. Vítěznou branku tak obstaral v 53. minutě obstřelem na zadní tyč Zaccagni, jenž poprvé v kariéře nastřílel v ligové sezoně deset gólů.

Lazio zdolalo „Starou dámu“ po sedmi vzájemných duelech. Na vedoucí Neapol přesto ztrácí po 29 kolech propastných 16 bodů.

AS Řím stačila k triumfu v Turíně Dybalova proměněná penalta z osmé minuty. Argentinský mistr světa má v debutové sezoně v dresu „Vlků“ ligovou bilanci 11 branek a šest asistenci, čímž napodobil výkon egyptského kanonýra Salaha ze sezony 2015/16.

Boj o Ligu mistrů si zkomplikovalo Bergamo domácí prohrou 0:2 s Boloňou. Atalanta je šestá, na čtvrtou příčku ztrácí čtyři body. Boloňa drží osmou pozici.