Serie A | Vieira: Trenérem nebudu | iSport.cz
2. října 2008 • 14:22

Vieira: Trenérem nebudu

Autor: Pavel Mašlaň
Patrick Vieira
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný francouzský internacionál Patrick Vieira se nechal slyšet, že v budoucnu nebude usilovat o pozici trenéra. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že pro tuto funkci není dostatečně zanícený.Legenda Arsenalu i francouzské reprezentace, která je v současnosti hráčem Interu Milán, tak nevyužije své charisma a vůdcovské schopnosti na trenérské lavičce.

Když byl Vieira tázán na to, jak by se mu v budoucnu zamlouvala funkce v klubovém managementu, odpověděl velmi stručně avšak výstižně: „Ne, děkuji.“

Pak svou odpověď přeci jen rozvedl. „Poznal jsem hodně skvělých trenérů jako Wengera nebo momentálně Josého Mourinha, ale tato funkce obnáší velkou dávku zanícení. Chci si užívat života,“ naznačil své plány po ukončení hráčské kariéry.

Vysoký záložník senegalského původu také objasnil recept na to, jak vyhrávat italskou ligu. „Liga mistrů není naší prioritou. Jsem přesvědčený, že  hlavním cílem klubu je vyhrát další Scudetto,“ řekl bývalý hráč Arsenalu.

Vieira kvůli svému zranění nestartoval na letošním EUEO, ale v současnosti mu ke spokojenosti nic neschází. „Po zdravotní stránce jsem v pořádku. Necítím žádnou bolest, přestože moje výkonnost jde občas dolů,“ prozradil mistr světa z roku 1998.

Související články
1. kolo
Články odjinud


Články odjinud