Někdejší talent Kliment je už rok bez fotbalu: Prožívám těžké chvíle! | iSport.cz
25. března 2019 • 14:50

Někdejší talent Kliment je už rok bez fotbalu: Prožívám těžké chvíle!

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stal se nejlepším střelcem na domácím EURO do 21 let, prorokovala se mu velká budoucnost. Realita je o mnoho smutnější. Český fotbalista Jan Kliment se téměř rok po vážném zranění kolena stále zotavuje a několik hodin denně tráví rehabilitací. Pětadvacetiletý útočník Stuttgartu už pomalu vyhlíží návrat na hřiště. Prioritou je pro něj pokračování v německém klubu, kde mu však v létě končí smlouva.Odchovanec Jihlavy přestoupil do Stuttgartu v roce 2015 po vydařeném domácím evropském šampionátu do 21 let. V bundesligovém celku se však neprosadil a v srpnu 2016 odešel hostovat do Bröndby Kodaň. Během dvou sezon v Dánsku ožil a dostal se i do národního A-týmu.

Na začátku loňského dubna si však Kliment v ligovém zápase proti Aalborgu při souboji s řízným obráncem Joresem Okorem vážně poškodil koleno. Vyšetření odhalila přetržený přední zkřížený a postranní vaz levého kolena a nutnost operace. Po té první v České republice musel absolvovat druhý chirurgický zákrok v Německu. 

"V první chvíli jsem si myslel, že se nic vážného nestalo a chtěl jsem dál hrát. Když jsem uslyšel diagnózu, byl to pro mě obrovský šok a nejhorší chvíle mé kariéry," řekl Kliment v rozhovoru s listem Bild. 

Od léta budu hrát. Ale kde?

Za Bröndby ve 48 soutěžních zápasech zaznamenal sedm gólů a pět asistencí, a kdyby se vážně nezranil, tak by kodaňský klub zřejmě jeho hostování přeměnil v přestup. Takhle se rodák z Jihlavy musel vrátit do Stuttgartu a už měsíce dře v místním rehabilitačním centru. 

"Prožívám opravdu těžké chvíle. Hlavně na začátku jsem se tady cítil úplně opuštěný. Předpokládám, že za měsíc a půl budu zpátky na hřišti a od léta zase začnu hrát. Jedinou otázkou je, kde to bude," uvedl Kliment. 

"Rád bych zůstal v Německu, nejlépe ve Stuttgartu. Přestože to nebylo vždycky lehké, moje srdce je stále tady. VfB byl můj první zahraniční klub. Ale žádné rozhovory s vedením zatím neproběhly," přiznal pětinásobný reprezentant. Jeho kontrakt se Stuttgartem vyprší na konci června a podle Bildu je téměř vyloučené, že by ho šestnáctý celek bundesligové tabulky chtěl prodloužit.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

31. kolo
Články odjinud


Články odjinud