Jakub Dvořák
16. června 2017 • 14:10

Co dělá nejlepší střelec EURO? Kliment čeká na Dány, do Stuttgartu se nevrátí

Reklama
TOP VIDEA
Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před dvěma lety byl nečekanou kometou z EURO do 21 let v Česku. Útočník Jan Kliment se po hattricku do sítě Srbska stal nejlepším střelcem turnaje a vykopal si přestup do bundesligového Stuttgartu. Nyní však 23letý útočník řeší, co bude s jeho budoucí kariérou. Ve Stuttgartu, kde má platnou smlouvu, s ním nepočítají a ve hře je přestup do dánského Bröndby Kodaň, kde v minulé sezoně hostoval.Na domácí šampionát Kliment málem nejel. K týmu se připojil až na soustředění v Rakousku, kde si vybojoval místo v konečné nominaci. Pomohl mu také nedostatek jiných útočníků, například Matěje Vydru nepustil na turnaj majitel Watfordu.

Stačil však jeden zápas a jihlavský forvard o sobě dal pořádně vědět. Třemi góly sestřelil ve druhém utkání v základní skupině Srby a přispěl k vítězství 4:0. Víc gólů na turnaji žádný jiný hráč nedal.

Po vydařeném zápase se okamžitě začalo spekulovat, kam zamíří z Jihlavy. Mluvilo se o tuzemské špičce. Zmiňovaná byla Viktoria Plzeň i Sparta. Kliment si však vybral ze tří zahraničních nabídek bundesligový Stuttgart. V nejvyšší německé soutěži si připsal osm startů (158 minut), jeden gól a poté, co klub sestoupil, zamířil na roční hostování do Bröndby Kodaň.

Jan Kliment strávil poslední sezonu na hostování v dánském Bröndby Kodaň
Jan Kliment strávil poslední sezonu na hostování v dánském Bröndby Kodaň

Ani zde se však český talent nerozstřílel. V 19 duelech nasbíral 640 minut na hřišti a zaznamenal jeden gól. A jeho budoucnost je opět nejistá. Ve Stuttgartu s ním nepočítají, i když má v klubu platnou smlouvu ještě na dva roky.

„Momentálně je Honza zpátky v Dánsku a připravuje se s Bröndby, kde mu 30. června vyprší hostování. Do dvou týdnů budeme vědět, zda bude v klubu pokračovat,“ uvedl pro iSport.cz Klimentův agent David Nehoda.

Nejlepší střelci EURO U21 2015
3 góly Kliment (ČR)
2 góly Volland (Německo), Benassi (Itálie), Mário (Portugalsko), Guidetti (Švédsko), Tibbling (Švédsko)

Jeho návrat do Stuttgartu je podle Nehody vyloučený. Německý magazín Kicker informuje o tom, že by zájem mělo několik nejmenovaných klubů z druhé bundesligy, k tomu se však Nehoda zatím nechtěl vyjadřovat.

A návrat do Česka? „Nebráníme se ničemu. Ať už jiné zahraniční nabídce, či domácí,“ dodal Nehoda.

Jak si vedli Češi na EURO do 21 let? Stříbro, zlato i král střelců Kliment
720p 360p

Kliment má Zlatou kopačku. Je to první velká bota, smál se král střelců ME
480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze