Lipsko porazilo Stuttgart a tlačí se na Bayern. Szoboszlai rozhodl dvěma góly

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Lipska porazili v předehrávce 18. kola německé bundesligy 2:1 sestupem ohrožený Stuttgart a posunuli se na druhé místo tabulky. K vedoucímu Bayernu se přiblížili na rozdíl jediného bodu, mistr hostí v Mnichově v sobotním šlágru čtvrtý Frankfurt.

Oba góly Lipska, jež už 16 zápasů neprohrálo, vstřelil Dominik Szoboszlai. Maďarský záložník se trefil ve 25. minutě z přímého kopu a poté čtyři minuty po přestávce krásně k tyči z hranice velkého vápna. Za domácí jen snížil v 68. minutě Chris Führich z penalty za ruku v pokutovém území.

Stuttgart, jenž ani ve třetím jarním zápase nevyhrál, zůstal v tabulce patnáctý a může se po víkendu propadnout do sestupového pásma.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Lipsko - Stuttgart 2:1
Branky: 25. a 49. Szoboszlai - 68. Führich z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.