31. července 2009 • 11:36

V Austrálii jdou tvrdě proti simulování

Autor:
Reklama
Martin Jirouš
TOP VIDEA
Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Austrálii se rozhodli jít vlastní cestou proti simulování faulů. Tamní fotbalová federace FFA chce zabránit "filmování" pádů v pokutovém území tím, že bude používat pozápasové rozbory videa.Na základě toho by hráč usvědčený z úmyslného pádu dostal zákaz startů až na dva týdny.

"Myslíme si, že každý fanoušek, hráč i média jsou zajedno, že simulování je nepřijatelné. Jsme si jistí, že toto pravidlo změní a uzná celá fotbalová komunita," řekl dnes šéf FFA Ben Buckley.

Bývalý trenér Sydney John Kosmina nové pravidlo podporuje, ale není si jistý, nakolik bude efektivní. "Bude to mít vliv na chování hráčů, ale nejsem si jistý, že to něco změní. Simulování tady je věky, ale pokud to hráče donutí přemýšlet, jsem pro," řekl.

Kosmina upozornil ještě na jeden fakt, který může novinka přinést. Otázkou je, jaký vliv to bude mít na rozhodčí. "Budou se bát odpískat penaltu, aby nenaletěli podvodníkovi, protože to pak odhalí video? Možná je to znechutí, ale uvidíme," uvedl Kosmina.

Disciplinární komise FFA rovněž dostane právo zpětně na základě videa posuzovat zákroky a situace na hřišti, kterých si rozhodčí při utkání nestihli všimnout. Třeba by tak mohla být vzata zpět červená karta udělená hráči neoprávněně po simulování soupeře.

Jestli se systém osvědčí, ukáže už nadcházející ročník nejvyšší australské A-League, která začne za týden za účasti českého trenéra Vítězslava Lavičky, jenž povede FC Sydney.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze