Autor: Tomáš Bělonožník
0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...

Žádný vztek, žádná rozčilená gesta. Karel Jarolím se jen zklamaně otočil čelem ke střídačce, poškrábal se na bradě a poté se znovu opřel o reklamní panely. Slovan Bratislava právě v zápase proti mistrovské Žilině inkasoval jedinou a rozhodující branku. Domácí premiéra se českému kouči nevyvedla.

Jeho svěřenci přivítali v sobotu večer ve šlágru 13. kola slovenské ligy tým MŠK Žilina s dalším českým koučem Pavlem Hapalem na lavičce a i proto, že svou největší šanci spálili už v první minutě, nakonec odešli ze hřiště poraženi.

Slovan začal zostra, pár desitek sekund po rozehrávce dostal domácí útočník Juraj Halenár přihrávku za obranu a sám šel proti vybíhajícímu gólmanu Dúbravkovi. Celou akci ale zazdil slabou střelou vedle brány.

Žilina se na soupeřovu polovinu poprvé podívala až ve 13. minutě, do té doby musela odolávat tlaku domácích. Tempo zápasu ale postupně upadlo.

Trošku emocí se do hry dostalo o čtvrt hodiny později, kdy se rozhodčí rozhodnul napomenout Žofčáka a Zošáka po několika zbytečných faulech ve středu hřiště.

Kolem sudího se v tu chvíli vytvořil hlouček rozzuřených hráčů a pár vět si na dálku vyměnili i Hapal s Jarolímem. Byl to ale vůbec jediný okamžik, kdy spolu trenéři během zápasu přišli do kontaktu.

Andrej Pečník (vpravo) ze Slovanu a Štefan Zošák ze Žiliny

V první půli byl na hřišti ještě lepším týmem Slovan, ve druhé ale Žilina pozvolna převzala iniciativu a v 69. minutě udeřila. Dobře hrající Oravec si po pravém křídle naběhl do vápna a poslal přesnou přihrávku na Majtána. Třiadvacetiletý útočník už měl poměrně jednoduchou pozici a šanci dokázal využít.

Jarolím zareagoval střídáním. Halenára, který se ze hřiště pozvolna vytrácel, nahradil další útočník Kordič. Na obrazu hry se ale takřka nic nezměnilo, Žilina si až do závěrečného hvizdu udržela lehkou optickou převahu a díky vítězství 1:0 i ligovou neporazitelnost.

Slovenská fotbalová liga - 13. kolo:
Banská Bystrica - Košice 4:1 (45. Uškovič, 59. Hesek, 89. Pich, 90.+1 Gajdoš - 16. Jurčo), Ružomberok - Dubnica 0:1 (30. Nosek), Nitra - Dunajská Streda 0:1 (59. Filo), Senica - Prešov 1:1 (35. Piroska z pen. - 90.+1 Meszároš z pen.), Trnava - Zlaté Moravce 0:0, Slovan Bratislava - Žilina 0:1 (68. Majtán).