Zemřel bývalý reprezentant Clijsters | iSport.cz
4. ledna 2009 • 17:28

Zemřel bývalý reprezentant Clijsters

Fotbalové ilustrační foto
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš

Bývalý belgický fotbalový reprezentant Leo Clijsters dnes zemřel. Otci někdejší světové tenisové jedničky Kim Clijstersové bylo 52 let, podle médií podlehl rakovině plic.

V dresu národního mužstva nasbíral obránce Clijsters 40 startů. Zahrál si i na dvou mistrovstvích světa, na šampionátu v roce 1986 v Mexiku postoupil s belgickou reprezentací až do semifinále. O dva roky později byl kapitánem Mechelenu, který získal Pohár vítězů pohárů a Superpohár.

Poté se Clijsters soustředil na tenisovou dráhu své dcery Kim. Ta strávila 19 týdnů v čele světového žebříčku, v roce 2005 vyhrála grandslamový turnaj US Open a dvakrát triumfovala na Turnaji mistryň. Předloni ukončila v 23 letech kariéru, provdala se za amerického basketbalistu Briana Lynche a loni v únoru mu porodila dceru Jadu.

Témata:  sport, fotbal, belgie, clijsters, smrt