Verbíř končí kariéru, v sobotu hraje naposledy | iSport.cz
25. května 2011 • 09:47

Verbíř končí kariéru, v sobotu hraje naposledy

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Teplický fotbalista Pavel Verbíř v sobotu proti Slovácku odehraje svůj poslední ligový zápas. V osmatřiceti letech se hráč, který celou profesionální kariéru v nejvyšší soutěži spojil se severočeským klubem, rozhodl ukončit kariéru. Verbíř to dnes oznámil na tiskové konferenci."Lidi mi půl roku říkají, ať ještě pokračuju, ale já chci končit s ovacemi a zdravý. Je to zvláštní pocit, cítím v sobě takové zdravé napětí, ale konce kariéry se nebojím," řekl Verbíř. I když dá sbohem vrcholovému fotbalu, Teplicím zůstane dál věrný.

Ředitel klubu František Hrdlička počítá s tím, že se Verbíř od nové sezony ujme role sportovního manažera a zároveň vedoucího ligového mužstva. "Ale nechci být funkcionář, který za dva měsíce přibere dvacet kilo. Chci se dál udržovat a když to čas dovolí, rád bych si občas zatrénoval i s ligovým týmem," uvedl Verbíř.

Ten už s díky odmítl nabídku řady severočeských klubů z nižších soutěží, které si přály, aby v jejich barvách Verbíř pokračoval s fotbalem. "Potěšilo mě to, ale chci, aby si mě lidi pamatovali jako Verbíře v teplickém dresu. Takže maximálně si půjdu zahrát za náš B tým. Jinam nechci," prohlásil Verbíř.

Verbíř se snaží zastavit Pavelku
Verbíř se snaží zastavit Pavelku


Před svojí ligovou rozlučkou má dvě přání. Ze všeho nejvíc si přeje, aby Teplice v sobotu Slovácko porazily a on si tak na závěr kariéry užil vítěznou radost se spoluhráči. A rád by ještě sám přidal branku.

"Kdybych to okořenil třeba dvěma góly, bylo by to jenom dobře," podotkl Verbíř s úsměvem. Nesplní se mu však sen, aby se na ligovém trávníku potkal se svým synem Pavlem, který zatím hraje za teplický dorost a B mužstvo.

Ofenzivní hráč nasbíral v české lize v barvách Teplic 378 startů a vstřelil 76 branek, desetkrát si zahrál také za reprezentaci, kde se střelecky prosadil dvakrát.

Z aktivních ligových hráčů mají víc odehraných zápasů pouze slávisté Martin Vaniak (439) se Stanislavem Vlčkem (424), liberecký obránce Miroslav Holeňák (404), budějovický záložník Rudolf Otepka (390) a sparťanský brankář Jaromír Blažek (386). Vaniak po sezoně stejně jako Verbíř kariéru ukončí.

VIZITKA PAVLA VERBÍŘE
Datum a místo narození: 13. listopadu 1972, Mělník

Výška a váha: 177 cm, 78 kg

Post: záložník

Klub: FK Teplice (od 1992)

Předchozí kariéra: Lobkovice (1979-81), Obříství (1981-83), Neratovice (1983-87), Sparta Praha (1987-91), Neratovice (1991-92)

Reprezentace: 10 zápasů/2 góly (1996-2000)

Největší úspěchy: vítěz Poháru ČMFS 2003 a 2009, 2. místo v české lize 1999

Ocenění: vítěz ankety Osobnost ligy 2007

Ligová bilance: 378 zápasů/76 gólů

Rodina: ženatý, manželka Jiřina, syn Pavel, dcera Tereza

Záliby: hokej, rybaření, houbaření

Ostatní: dříve dynamický útočník, později záložník s dobrou kopací technikou, je vyhlášený svou pracovitostí a profesionálním přístupem; jako nadějného dorostence ho získala Sparta, avšak na Letné se neprosadil; od svých 19 let působí v Teplicích, kde se stal klubovou ikonou; v reprezentaci debutoval krátce po postupu Teplic do ligy v září 1996 proti Islandu, před mistrovstvím Evropy 2000 patřil do širšího kádru, do konečné nominace se ale nedostal.
 
Články odjinud


Články odjinud