18. července 2011 • 11:33

Šílené! Penaltu kopnul patičkou. A proměnil

Autor: ,
Awana Diab zesměšnil soupeře, když penaltu proměnil patičkou. Jeho trenér ho okamžitě vystřídal.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3 CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3
Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO – Tenhle chlapík má nervy ze železa. A ještě chladnokrevně střílí pokutové kopy! Fotbalista Awana Diab ze Spojených arabských emirátů jeden takový proměnil v zápase s Libanonem. Při rozběhu se otočil a zády k brance patičkou vystřelil… Byl to gól!Vychytralý střelec se otočil o 180 stupňů, patičkou namířil. A přestože pálil naslepo, zvýšil skóre na 6:2. Šokovaný libanonský brankář se na zákrok ani nezmohl. Jen stál a sledoval, jak míč zapadá do sítě.

Těžko říct, jestli by si Diab troufnul takhle kopnout penaltu za nerozhodného stavu. Přeci jen Emiráty v tu chvíli vedly o tři branky, takže si Diab mohl nějaký ten kousek dovolit.

VIDEO: Podívejte se na bláznivou penaltu

Kreativitu ale neocenil jeho trenér Srečko Katanec. Provedení pokutového kopu považoval za nesportovní a arogantní. A tak okamžitě Diaba vystřídal. Po utkání uvedl, že by měl být potrestán za zesměšňování soupeře.

Hráčova drzost se nelíbila ani libanonským fotbalistům. A ještě na hřišti mu pořádně vynadali.

Každopádně přišel s další netradičně zahrávanou penaltou. Navázal například na "vršovický dloubák" Antonína Panenky nebo na nečekanou rozehrávku Belgičana Rika Coppense.

Ten v roce 1957 v duelu s Islandem zvolil při penaltě místo střely přihrávku na spoluhráče, který mu míč vrátil před prázdnou branku. Stejný kousek po dvaceti letech zopakoval legendární Johann Cruyff.

Penaltu zahranou patičkou úspěšně zkoušel i Ital Francesco Totti, ale jen na tréninku, stejně jako v osmdesátých letech Brazilec Socrates. Při zápase zatím žádný zaznamenaný pokus není.

Awana Diab zesměšnil soupeře, když penaltu proměnil patičkou. Jeho trenér ho okamžitě vystřídal.Awana Diab zesměšnil soupeře, když penaltu proměnil patičkou. Jeho trenér ho okamžitě vystřídal.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze