10. září 2011 • 19:56

Hvězdná Barca jen remizovala na hřišti Realu Sociedad

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté mistrovské Barcelony ztratili body už ve druhém utkání španělské ligy. Soupeř Plzně ve skupině Ligy mistrů sice na hřišti San Sebastianu vedl po poločase 2:0, ale domácí dokázali po přestávce vyrovnat.

Trenér Pep Guardiola šetřil některé opory na úterní úvodní duel "milionářské" soutěže s AC Milán a do základní sestavy tak například nepostavil Lionela Messiho, Andrése Iniestu či Davida Villu.

I tak se Barca dostala rychle do dvoubrankového vedení, když se v desáté a jedenácté minutě prosadili záložníci Xavi a Cesc Fábregas. Letní posila z Arsenalu se trefila ve třetím soutěžním utkání za sebou. Katalánské mužstvo však po půlhodině hry přišlo o chilského útočníka Alexise Sáncheze, který by kvůli natrženému svalu mohl chybět až několik týdnů.

Baskický celek se po přestávce vrátil do hry. Útočník Imanol Agirretxe a záložník Antoine Griezmann potrestali chybující barcelonskou defenzivu a během tří minut vyrovnali. Hosté ani se střídajícím Messim nedokázali odpovědět a nevrátili soupeři dubnovou porážku 1:2.

San Sebastian - FC Barcelona 2:2 (59. Agirretxe, 62. Griezmann - 10. Xavi, 11. Fábregas), Villarreal - FC Sevilla 2:2 (35. Rossi z pen., 73. Ruben - 24. Negredo, 86. Alexis),

20:00 Real Madrid - Getafe,

22:00 Valencie - Atlético Madrid.