VIDEO: Rodina Straky má strach: Chuligáni posprejovali dům! | iSport.cz
14. října 2011 • 14:13

VIDEO: Rodina Straky má strach: Chuligáni posprejovali dům!

Autor: pj, kap
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Kovář zpátky doma: Mám radost, že je Plzeň v další fázi Ligy mistrů Kovář zpátky doma: Mám radost, že je Plzeň v další fázi Ligy mistrů
VŠECHNA VIDEA ZDE

EXKLUZIVNÍ FOTO - V noci na pátek fanoušci fotbalové Sparty vnikli na soukromý pozemek a posprejovali dům Františka Straky a jeho rodiny, která v té době spala uvnitř. Chuligáni se nebáli použít vulgárních výrazů. Portál iSport.cz, který mluvil se Strakovou manželkou, byl na místě první."Zradils Spartu, některé věci se neodpouštějí"
"Prodejná ku*va"
"Klubismus není džob"

Přesně tohle fotbaloví chuligáni napsali na Strakův dům, což doprovodili dalšími dvěma velkými vykřičníky.

"V půl druhé v noci jsme slyšeli psy, jak uvnitř v domě štěkají. Venku totiž nebyli. Ale nevěděli jsme, že se něco takového děje. Ty nápisy jsme uviděli, až ráno, když jsme vezli dceru do školy," řekla Strakova manželka Zdena pro iSport.cz.

Takhle fanoušci Sparty zničili dům Františka Straky, kterého označili za zrádce.

Byla z toho nešťastná. Vůbec netuší, zda násilnosti fanoušků nebudou pokračovat. I proto Straka požádal vedení Slavie o ochranku, kterou přivolal ředitel klubu Miroslav Platil.

Případem se již zabývá i policie.

"Snad na něco přijde, protože tihle lidé nemají strach. Dokonce přecvakli plot, aby se dostali dovnitř. Je to hrozné," řekla Zdena Straková. "Myslím si, že škoda přesáhne půl milionu korun, protože jde o původní stavbu z 19. století. Ale všichni teď máme především strach. Nevíme, co bude."

Podle její názoru se vandalismu dopustili minimálně dva lidé. "To je poznat i podle písma, které je jiné," tvrdí.

A co na to Straka? S redaktory iSport.cz a deníku Sport neměl nejmenší náladu se bavit. Vypadal sklesle. Jeho manželka tvrdí, že je z toho všeho v šoku. Prý měla co dělat, aby jej ráno postavila na nohy a dodala sílu.

"Ale my se nevzdáme. Franta je velký bojovník," řekla.

Celá situace připomíná "počmáraný" dům Jaroslava Hřebíka před několika lety. Toho však tenkrát sparťanští chuligáni nepovažovali za zrádce, ale chtěli, aby klub opustil. Měli za to, že se výrazně podílel na vyhazovu právě Františka Straky...

Vandalové posprejovali dům Františka Straky
Vandalové posprejovali dům Františka Straky

 
Články odjinud


Články odjinud