Československé legendy vyrazily do muzea v Sao Paolu, staly se živými exponáty | iSport.cz
Stanislav Hrabě
24. června 2012 • 14:37

Československé legendy vyrazily do muzea v Sao Paolu, staly se živými exponáty

Reklama
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Co může být pro návštěvníka muže být příjemnější, než když u vystaveného exponátu vidí i osobu, která k němu patří? Členové stříbrného týmu z MS 1962 to nabídli v muzeu brazilského fotbalu v Sao Paulu.Na obrazovce běží sestřihy zápasů, nechybí přirozeně finále Brazílie-Československo 3:1. Josef Masopust hledí na svůj gól před 50 lety a jen špitne: „To jsem byl tehdy rychlý.“ Okolní návštěvníci jen strnule hledí a nevěří, že českou fotbalovou legendu vidí v dvojexpozici: na obrazovce i na vlastní oči před ní.

Průvodce muzea Marcelo v krátkosti přibližuje historii stadionu Municipal, kde muzeum brazilské fotbalové slávy našlo své sídlo. „Já tu hrál, když jsi ještě nebyl na světě,“ připomíná Jiří Tichý rok 1956, kdy tu československá reprezentace prohrála 1:4. „Tehdy jsme vyhráli na Maracaná v Riu 1:0 a tady nám to vrátili,“ připojuje vzpomínku Josef Masopust.

Čas je v muzeu vždy velmi zajímavým pojmem. „To je pak Charles Miller, jehož rodiče pocházeli z Anglie, a v roce 1894 přinesl do Brazílie fotbal,“ pyšní se Marcelo pánem s navoskovaným knírem. „To už Sparta rok existovala,“ podotýká Václav Mašek, člen chilské party, jenž tři roky zastával funkci nejvyššího muže letenského klubu.

V každém sále členové stříbrné party našli něco, co je upoutalo a k čemu měli co říct. Jak se dříve hrálo, koho osobně potkali, jaké mají vzpomínky. A muzeum svou přítomností výrazně obohatili.

Muzeum nabízí mnoho zajímavostí
Muzeum nabízí mnoho zajímavostí

Témata:  sport, fotbal
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud