Československé legendy vyrazily do muzea v Sao Paolu, staly se živými exponáty | iSport.cz
Stanislav Hrabě
24. června 2012 • 14:37

Československé legendy vyrazily do muzea v Sao Paolu, staly se živými exponáty

TOP VIDEA
RENTGEN: Baník udělal z Mandjecka hvězdu. Čím může Spartě pomoct? RENTGEN: Baník udělal z Mandjecka hvězdu. Čím může Spartě pomoct?
SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl Masopustův volej, Kolář chytil penaltu SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl Masopustův volej, Kolář chytil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Co může být pro návštěvníka muže být příjemnější, než když u vystaveného exponátu vidí i osobu, která k němu patří? Členové stříbrného týmu z MS 1962 to nabídli v muzeu brazilského fotbalu v Sao Paulu.Na obrazovce běží sestřihy zápasů, nechybí přirozeně finále Brazílie-Československo 3:1. Josef Masopust hledí na svůj gól před 50 lety a jen špitne: „To jsem byl tehdy rychlý.“ Okolní návštěvníci jen strnule hledí a nevěří, že českou fotbalovou legendu vidí v dvojexpozici: na obrazovce i na vlastní oči před ní.

Průvodce muzea Marcelo v krátkosti přibližuje historii stadionu Municipal, kde muzeum brazilské fotbalové slávy našlo své sídlo. „Já tu hrál, když jsi ještě nebyl na světě,“ připomíná Jiří Tichý rok 1956, kdy tu československá reprezentace prohrála 1:4. „Tehdy jsme vyhráli na Maracaná v Riu 1:0 a tady nám to vrátili,“ připojuje vzpomínku Josef Masopust.

Čas je v muzeu vždy velmi zajímavým pojmem. „To je pak Charles Miller, jehož rodiče pocházeli z Anglie, a v roce 1894 přinesl do Brazílie fotbal,“ pyšní se Marcelo pánem s navoskovaným knírem. „To už Sparta rok existovala,“ podotýká Václav Mašek, člen chilské party, jenž tři roky zastával funkci nejvyššího muže letenského klubu.

V každém sále členové stříbrné party našli něco, co je upoutalo a k čemu měli co říct. Jak se dříve hrálo, koho osobně potkali, jaké mají vzpomínky. A muzeum svou přítomností výrazně obohatili.

Muzeum nabízí mnoho zajímavostí
Muzeum nabízí mnoho zajímavostí

Témata:  sport, fotbal
 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud