Stanislav Hrabě
21. května 2014 • 16:15

Zástupce FIFA a bývalý trenér mládeže Realu obdivuje Masopusta

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Herec Novotný kopal za Spartu. S kamarádem Pulkrabem řešil Slavii
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trénoval mládež Realu Madrid a FC Curych, jako pracovník FIFA se chystá na mistrovství světa v Brazílii, kde bude působit v logistické skupině. Největším zážitkem však pro něj bylo setkání s Josefem Masopustem, držitelem Zlatého míče nejlepšího fotbalisty Evropy 1962. „Je to legenda světového fotbalu,“ skládá mu poklonu Jorge Diaz, Grassroots manager FIFA.Už tři roky podporuje FIFA turnaj výběrů středních škol Pohár Josefa Masopusta, jehož 3. ročník vrcholí finálovými zápasy v Praze na stadionu Dukly Praha na Julisce. „Světová fotbalová organizace má zájem podporovat tyto iniciativy zvláště v méně rozvinutých zemích,“ vysvětluje Diaz.

Českou republiku mezi ně však v žádném případě nezačleňuje. „Evropa má hodně podobných projektů, ale Pohár Josefa Masopusta je tak zajímavý, že si zaslouží pozornost,“ připomíná.

Velice přitažlivým faktem pro FIFA je, že patronem turnajem je Josef Masopust, člen stříbrného týmu na mistrovství světa 1962 v Chile, který v základní skupině porazil hvězdný španělský soubor 1:0.

„Já v té době nežil, ale vím, že Československo mělo skvělé mužstvo,“ přijímá Diaz porážku své vlasti s nadhledem. „Josef Masopust je jedna z největších legend světového fotbalu, což uznává i náš předseda Joseph Blatter, jenž se osobně zúčastnil před třemi lety oslav jeho 80. narozenin,“ zdůrazňuje Diaz.

K mládeži má nesmírně blízko. Věnoval se jí dokonce v Realu Madrid, dva a půl roku pracoval v Austrálii, později vedl výběr do 18 let v FC Curych. Nyní pracuje pro FIFA a pojede na mistrovství světa do Brazílie jako člen pracovní skupiny.

V Praze je poprvé v životě a je z její krásy nadšen. „Nádherné město. Říkali mi, jak se mi tu bude líbit a měli pravdu. A české pivo je vynikající,“ pochvaluje si. To mluví jako turista. Jako profesionál si nejvíc cení toho, že se setkal s Josefem Masopustem.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud