Zástupce FIFA a bývalý trenér mládeže Realu obdivuje Masopusta | iSport.cz
Stanislav Hrabě
21. května 2014 • 16:15

Zástupce FIFA a bývalý trenér mládeže Realu obdivuje Masopusta

Reklama
Zástupce FIFA Jorge Diaz s legendou českého fotbalu a Dukly Praha Josefem MasopustemJosef Masopust
TOP VIDEA
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný
Karlos Vémola u babičky: Když nebylo na buřta, musel jsem si chytit pstruha! Karlos Vémola u babičky: Když nebylo na buřta, musel jsem si chytit pstruha!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trénoval mládež Realu Madrid a FC Curych, jako pracovník FIFA se chystá na mistrovství světa v Brazílii, kde bude působit v logistické skupině. Největším zážitkem však pro něj bylo setkání s Josefem Masopustem, držitelem Zlatého míče nejlepšího fotbalisty Evropy 1962. „Je to legenda světového fotbalu,“ skládá mu poklonu Jorge Diaz, Grassroots manager FIFA.Už tři roky podporuje FIFA turnaj výběrů středních škol Pohár Josefa Masopusta, jehož 3. ročník vrcholí finálovými zápasy v Praze na stadionu Dukly Praha na Julisce. „Světová fotbalová organizace má zájem podporovat tyto iniciativy zvláště v méně rozvinutých zemích,“ vysvětluje Diaz.

Českou republiku mezi ně však v žádném případě nezačleňuje. „Evropa má hodně podobných projektů, ale Pohár Josefa Masopusta je tak zajímavý, že si zaslouží pozornost,“ připomíná.

Velice přitažlivým faktem pro FIFA je, že patronem turnajem je Josef Masopust, člen stříbrného týmu na mistrovství světa 1962 v Chile, který v základní skupině porazil hvězdný španělský soubor 1:0.

„Já v té době nežil, ale vím, že Československo mělo skvělé mužstvo,“ přijímá Diaz porážku své vlasti s nadhledem. „Josef Masopust je jedna z největších legend světového fotbalu, což uznává i náš předseda Joseph Blatter, jenž se osobně zúčastnil před třemi lety oslav jeho 80. narozenin,“ zdůrazňuje Diaz.

K mládeži má nesmírně blízko. Věnoval se jí dokonce v Realu Madrid, dva a půl roku pracoval v Austrálii, později vedl výběr do 18 let v FC Curych. Nyní pracuje pro FIFA a pojede na mistrovství světa do Brazílie jako člen pracovní skupiny.

V Praze je poprvé v životě a je z její krásy nadšen. „Nádherné město. Říkali mi, jak se mi tu bude líbit a měli pravdu. A české pivo je vynikající,“ pochvaluje si. To mluví jako turista. Jako profesionál si nejvíc cení toho, že se setkal s Josefem Masopustem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud