6. září 2014 • 15:15

Manévry v Edenu: Policie dohlíží na fanoušky Slavie a Hajduku

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
Travelling Jagrs před halou Pittsburghu Penguins
VŠECHNA VIDEA ZDE

ONLINE 19:00 | Pražská policie zatím v souvislosti s dnešním přípravným zápasem fotbalové Slavie se spřáteleným Hajdukem Split nezaznamenala žádné incidenty. ČTK to před 13:30 řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Zápas začne v 19:00, předchází mu ale doprovodný program ve fanzóně u obchodního centra v Edenu. Na pořádek v ulicích Vršovic dohlížejí stovky policistů."V souvislosti s tímto utkáním nečeká Vršovice žádná mimořádnost v podobě například pochodu fanoušků. Podle dostupných informací se totiž příznivci obou celků dopraví na stadion takzvaně individuálně," uvedl Hulan na policejním webu. Očekává se podle něj téměř 5000 příznivců domácího celku a 700 až 1000 fanoušků chorvatského týmu.

Kvůli doprovodnému programu před zápasem začala bezpečnostní opatření už dopoledne. Podílejí se na nich příslušníci pořádkové, dopravní a jízdní policie, kriminalisté a také policisté se psy.

Dnešní duel v Edenu naváže na více tři roky staré utkání v Chorvatsku a zároveň bude vrcholem oslav 50 let od založení fanouškovské organizace Odbor přátel. Slavia si ve Splitu zahrála v únoru 2011 u příležitosti oslav sta let od založení Hajduku, chorvatský tým tehdy porazila 2:0.

Oba kluby pojí společná minulost a velmi přátelské vztahy, neboť Slavia v roce 1911 asistovala při založení Hajduku v pražské pivnici U Fleků. Šestinásobnému chorvatského mistrovi také pomáhala vybudovat klubové základy.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud