23. srpna 2007 • 00:00

Němci dobyli Wembley

Ze soupeřů českého mužstva v kvalifikaci o EURO 2008 neuspěli v přípravě pouze Slováci LONDÝN/PRAHA - Naplněné Wembley vidělo další souboj fotbalových gigantů. Anglie přivítala před devadesáti tisíci diváků v přípravném utkání Německo, soupeře českého týmu v kvalifikaci o EURO 2008, a podlehla 1:2. Oběma týmům chyběly tradiční opory. Domácí postrádali Gerrarda, Rooneyho či Hargreavese, jejich sok Ballacka, Schweinsteigera, Podolského či Kloseho. Přesto měl zápas hodně svižné tempo. Tomu pomohl i rychlý gól - v deváté minutě dostal Lampard balon do vápna a ranou k bližší tyči donutil Lehmanna ke smutnému ohlédnutí. Anglie se snažila dál, Beckham chytře nabídl Lampardovi druhou radost, ale německý gólman byl proti. Slabší chvilku si naopak vybral jeho protějšek Robinson. Centr z velkého úhlu jenom srazil pod sebe, kde ho metr od brankové čáry lehce dokopl do sítě Kuranyi. Vyrovnáno. A za čtvrt hodiny se skóre přehouplo na stranu hostů. To když reprezentační novic Christian Pander ze Schalke napálil míč z pětadvaceti metrů tak, že zaplul přímo k tyči. Owen pak dvakrát odmítl vyrovnání. Nejprve jeho hlavičku výtečně vyrazil Lehmann, poté anglický střelec ve vyložené šanci netrefil prázdnou branku. Druhá půle? Anglie se přiblížila ke druhému úspěchu především díky Beckhamovi. Dvěma milimetrovými přihrávkami v rozmezí jediné minuty vyzval ke gólu Dyera, tomu se ale koncovka nevyvedla. Domácí si potom vytvořili tlak, přišly i šance, ale snažení branku nepřineslo. Beckham vydržel na hřišti celý zápas, přestože dnes ráno už letěl do Los Angeles, kde ho téhož večera čeká derby jeho Galaxy proti Chivas. Jak si v přípravách vedli další konkurenti Brücknerova výběru v boji o Evropu? Irsko slavně vyplenilo Dánsko, zvítězilo 4:0. Wales si poradil v Belgii 1:0, jenom Slovensko se neradovalo, doma podlehlo Francii 0:1. Překvapením středečních přátelských utkání je prohra mistrů světa v Maďarsku. Itálie vedla, přesto nakonec odjíždí s porážkou 1:3. ANGLIE-NĚMECKO 1:2 Branky: 9. Lampard - 26. Kuranyi, 40. Pander. Poločas 1:2. Hráno v Londýně. ANGLIE: Robinson (46. James) - Richards, Ferdinand (46. Brown), Terry, Shorey - Beckham, Lampard, Carrick (55. Barry), J. Cole (70. Wright-Phillips) -Smith (56. Crouch), Owen (56. Dyer). NĚMECKO: Lehmann - Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Pander - Odonkor (54. Hilbert), Lahm, Schneider (90. Castro), Trochowski (72. Rolfes), Hitzlsperger - Kuranyi. SLOVENSKO-FRANCIE 0:1 Branka: 38. Henry. Poločas 0:1. Hráno v Trnavě. SLOVENSKO: Senecký - Krajčík (85. Brezinský), Klimpl, Ďurica, Had (67. Žofčák) - Šesták, Hamšík (85. Štrba), Sapara (72. Kozák), Čech - Mintál (46. Hološko), Vittek. FRANCIE: Landreau - Clerc, Mexes (87. Boumsong), Abidal, Evra - Ribery (72. Nasri), Makele, Vieira (58. Toulalan), Malouda - Anelka, Henry (85. Benzema). DÁNSKO-IRSKO 0:4 Branky: 29. a 40. Keane, 54. a 65. Long. Poločas 0:2. Hráno v Aarhusu. IRSKO: Henderson - Carr, O`Shea, Dunne, Finnan (62. Kilbane) - Reid (46. Keogh), McGeady, Potter (67. Kelly), Hunt (46. Gibson) - K. Doyle (46. Long), Keane (56. Murphy). BULHARSKO-WALES 0:1 Branka: 45. Eastwood. Poločas 0:1. Hráno v Burgasu. WALES: Hennessey - Ricketts (46. Collins), Morgan (46. Evans), Gabbidon, Nyatanga - Ledley (61. Jones), Crofts, Davies (46. Nardiello), Bale (46. Eardley) - Vaughan, Eastwood (46. Earnshaw). BRAZÍLIE-ALŽÍRSKO 2:0 Branky: 62. Maicon, 81. Ronaldinho. Poločas 0:0. Hráno v Montpellier (Francie). BRAZÍLIE: Doni (46. Julio César) - Maicon (67. Daniel Alves), Alex Silva, Naldo, Kleber - Josué (46. Fernando), Mineiro (63. Lucas), Elano (46. Kaká), Julio Baptista (46. Ronaldinho) - Robinho (70. Diego), Vágner Love. NORSKO-ARGENTINA 2:1 Branky: 11. z pen. a 58. Carew - 84. Maxi Rodriguez. Poločas 1:0. Hráno v Oslu. ARGENTINA: Ustari - J. Zanetti, Garay, Burdisso, G. Milito -Maxi Rodriguez, Mascherano, L. González (46. Insua) - Lavezzi (46. Saviola), Messi, D. Milito (78. Gago). MAĎARSKO-ITÁLIE 3:1 Branky: 61. Juhász, 66. Gera z pen., 76. Feczesin - 49. Di Natale. Poločas 0:0. Hráno v Budapešti. ITÁLIE: Buffon - Oddo (46. Grosso), Cannavaro, Materazzi (46. Barzagli), Zambrotta - Ambrosini, Pirlo, Quagliarella, Aquilani (67. Palombo) - Del Piero (46. Di Natale), Toni (46. Inzaghi). ŘECKO-ŠPANĚLSKO 2:3 Branky: 18. Gekas, 43. Katsuranis - 37. Marchena, 66. a 90. Silva. Poločas 2:1. Hráno v Soluni. ŠPANĚLSKO: Reina - Marchena, Juanito, Pernía, Ángel - Silva, Albelda (65. Xabi Alonso), Joaquín (81. Fabregas), Xavi (70. Luis García) - Villa (76. Angulo), Torres. UKRAJINA-UZBEKISTÁN 2:1 Branky: 30. Gladkij, 65. Rotan - 90.+2 Geinrich. Poločas 1:0. Hráno v Kyjevě. LOTYŠSKO-MOLDAVSKO 1:2 Branky: 31. Astafjevs - 23. Frunza, 53. Bordijan. Poločas 1:1. Hráno v Rize. JAPONSKO-KAMERUN 2:0 Branky: 25. Tanaka, 90. Jamase. Poločas 1:0. Hráno v Oitě. RUSKO-POLSKO 2:2 Branky: 20. Syčev, 33. Pavjučenko - 73. Krzynówek, 77. Blaszczykowski. Poločas 2:0. Hráno v Moskvě. LUCEMBURSKO-GRUZIE 0:0 Hráno v Lucemburku. RUMUNSKO-TURECKO 2:0 Branky: 62. Dica, 70. Mutu. Poločas 0:0. Hráno v Bukurešti. BĚLORUSKO-IZRAEL 2:1 Branky: 2. Vasiljuk, 90. Blizňuk - 29. Geršon. Poločas 1:1. Hráno v Minsku. LITVA-TURKMENISTÁN 2:1 Branky: 42. a 47. Danilevičius - 90. Nikitěnko. Poločas 1:0. Hráno v Kaunasu. ISLAND-KANADA 1:1 Branky: 64. Hallfredsson - 74. Occean. Poločas 0:0. Hráno v Reykjavíku. ŠVÝCARSKO-NIZOZEMSKO 2:1 Branky: 8. z pen. a 51. Barnetta - 52. Kuijt. Poločas 1:0. Hráno v Ženevě. BOSNA A H.-CHORVATSKO 3:5 Branky: 37., 70. a 72. Muslimovič - 35. a 74. Srna, 73. a 81. R. Kovač, 18. Eduardo. Poločas 1:2. Hráno v Sarajevu. ČERNÁ HORA-SLOVINSKO 1:1 Branky: 28. Vučinič - 42. Vršič. ČK: 27. Cipot (Slovin.). Poločas 1:1. Hráno v Podgorici. SKOTSKO-JAR 1:0 Branka: 79. Boyd. ŠVÉDSKO-USA 1:0 Branka: 56. Källström. Poločas 0:0. Hráno v Göteborgu. ALBÁNIE-MALTA 3:0 Branky: 22. Salihi, 46. Berisha, 60. Duro. Poločas 1:0.