Nedvěd: Pojďme si to užít | iSport.cz
25. srpna 2007 • 00:00

Nedvěd: Pojďme si to užít

Autor: Sport
Pavel Nedvěd
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pavel Nedvěd se po nucené roční přestávce vrací do Serie A. Zanedlouho pětatřicetiletý záložník se chystá na svou dvanáctou italskou sezonu a věří, že jeho Juventus se bude prát o nejvyšší příčky.Pavel Nedvěd se po nucené roční přestávce vrací do Serie A. Zanedlouho pětatřicetiletý záložník se chystá na svou dvanáctou italskou sezonu a věří, že jeho Juventus se bude prát o nejvyšší příčky. "Ale hlavně si to chci užít," říká pro webové stránky svého klubu. O fyzické kondici "Cítím se dobře. Nikdy jsem se nepřipravoval tímto způsobem, ale moc se mi to líbilo a věřím, že jdeme o správnou cestu, jak nabrat fyzičku. Neběháme dlouhé vzdálenosti, ale pracujeme na laktátové bázi. S touhle myšlenkou souhlasím a teď očekávám výsledky. Nohy stále nejsou připravené, ale zlepšuje se to. Doufám, že až se dostaneme do kondice, vydržíme hodně dlouho." O novém Juventusu "Byl jsem překvapen, protože jsme hráli velmi dobře. Pochopitelně stále máme co zlepšovat, ale víme o tom. V přípravě jsme se zkoušeli rovnat s velkými týmy, ty však jsou sehranější, zatímco my potřebujeme čas. Byl bych rád, kdybychom za měsíc dva byli v top formě, ale možná to bude trvat déle. Ovšem máme dobré mužstvo a nedávné porážky na našich cílech nic neubraly. Já budu spokojený, když uvidím sebevědomý Juventus, který se zlepšuje a nikdy se nevzdává." O posilách a mladých hráčích "Zapadli dobře. Když jsem přišel do Itálie já, trvalo mi šest měsíců, než jsem se dostal na úroveň svých spoluhráčů. Musel jsem si zvykat na zcela jiný druh fotbalu, než jsem hrál v Praze. Je tu větší tlak - ve středu hřiště vás nenechají běžet s míčem, dělají taktické fauly, máte méně místa, hra je rychlejší... Prostě existuje mnoho problémů, kterým musí nováčci čelit, ti naši to však zvládají. Od Juventusu každý čeká samé výhry, ale mladí se tím nemusí znepokojovat. Tahle zodpovědnost leží na nás seniorech. Oni ať se koncentrují na sebe, aby získali důvěru trenéra i klubu." O trenéru Ranierim "Připomíná mi trenéra Erikssona. Tím, jak se gentlemansky chová, a jak na nás pedagogicky působí. Jeho fotbalová filozofie je jiná. Rád útočí, kdežto Eriksson se víc zaměřoval na obranu." O ambicích "Tři nebo čtyři týmy se budou prát o špičku a věřím, že budeme u toho. Budou to skvělé dostihy a my musíme od samého začátku makat naplno. Pak se ohlédneme a zjistíme, na kolik to stačilo. Raději nemyslíme na to, čeho můžeme dosáhnout. Jen chceme každý víkend získat tři body." O radosti "Víc než všechno ostatní bych se rád fotbalem bavil. Hrozně mi chyběly zápasy proti AC Milán , Interu nebo derby, prostě ta utkání, která jsme my i fanoušci tak silně postrádali. Pojďme si je nyní užít, pojďme si užít, že jsme zpátky. Jsem si jist, že to dobře dopadne."

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud