Hradec smutní. Zemřela opora nejsenzačnějšího mistra Hledík (†86) | iSport.cz
28. dubna 2015 • 11:04

Hradec smutní. Zemřela opora nejsenzačnějšího mistra Hledík (†86)

Autor: pta, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Obránce hradeckých mistrů Jiří Hledík při oslavách osmdesátin
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový Hradec Králové přišel o jednu ze svých největších legend. V sobotu zemřel ve věku šestaosmdesáti let opora mistrovského týmu ze sezony 1959/60 Jiří Hledík. O úmrtí bývalého vynikajícího obránce, který reprezentoval Československo na MS 1954, informoval východočeský klub na svých internetových stránkách.Hledík se do fotbalové historie zapsal především jako jeden z klíčových mužů nejsenzačnějšího mistra v historii československé a české ligy. Hradec Králové (tehdy pod jménem Spartak Hradec Králové) dokráčel k titulu jako nováček, což se nikomu potom nepodařilo napodobit. Navíc byl Hradec prvním týmem mimo Prahu a Bratislavu, který obsadil na konci sezony první místo.

"Obejít jste ho mohli jen fotbalově, třeba narážečkou. Zásadně nedělal hrubé chyby. A když jste se s ním dostal jako útočník do souboje, bylo to jako narazit do skály. Určitě patřil k nejlepším stoperům v Evropě," řekl o něm bývalý reprezentační útočník Václav Mašek.

Za Hradec nastupoval Hledík v letech 1958 až 1966, kromě toho působil i v Slavoji Pardubice, Křídlech vlasti Olomouc, ÚDA Praha a Spartě Praha.

 

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud