4. června 2015 • 17:25

Mladí sparťané se připravují na Ligu mistrů, čeká je finále v Berlíně

Autor:
Reklama
Chelsea, Lazio Řím, Atlético Madrid, nebo Schalke 04. Taková konkurence čeká mladé fotbalisty Sparty na turnaji v Berlíně, kde se podívají i na finále Ligy mistrů.
TOP VIDEA
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chelsea, Lazio Řím, Atlético Madrid, nebo Schalke 04. Taková konkurence čeká mladé fotbalisty Sparty na turnaji v Berlíně, kde si vyzkoušejí prostředí profesionálního fotbalu. Bez ohledu na výsledek se dočkají krásné odměny, navštíví totiž finále Ligy mistrů.Sparťanský trenér Roman Mrázek vezme s sebou do Berlína na turnaj hraný v rámci projektu Fotbalem k přátelství i své dva klenoty, tedy Adama Hložka a Matyáše Kozáka, kteří dohromady nastříleli v dosavadním průběhu ligy čtrnáctiletých více než sedmdesát branek. Nový Rosický a Lafata?

„Kluci se zdravě hecují, ale důležité je, že skvěle pracují pro tým a jsou kamarádi.  A o to přeci ve fotbale jde, ne? Přátelství je totiž jednou z hlavních myšlenek projektu Fotbalem k přátelství,“ chválí Mrázek.

Jak si mladíci povedou, bude pečlivě sledovat i nejvyšší vedení Sparty.

„Je důležité, aby se kluci potkávali s mezinárodní konkurencí, posiluje je to, pomáhá a zároveň si mohou vyzkoušet, že navzdory soupeření na hřišti, jsou přátelství a vzájemný respekt tím nejdůležitějším. A třeba za pár let z těchto kluků vyrostou další Láďa Krejčí nebo Venca Kadlec, “ povzbudil mladíky před turnajem trenér sparťanského áčka Zdeněk Ščasný.

V Berlíně se také bude předávat pohár devíti hodnot. Ten je určen klubu účastnícímu se letošního ročníku Ligy mistrů a o jeho zisku rozhodují samy děti na Fotbalovém fóru na základě sociálních aktivit samotného klubu.

Pohár navrhl známý německý designer Achim Ripperger a spojuje v sobě přátelství, rovnost, férovost, zdraví, mír, oddanost, vítězství, tradici a čest.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze