Lukáš Tomek
28. srpna 2015 • 04:58

Kovařík o Berbrovi: S nefér praktikami neskončí, ale bude opatrnější

Reklama
Rozhodčí Libor Kovařík se dočkal po svém vystoupení kladných reakcí
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič
Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel? Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odvážně vystoupil a v rozhovoru pro deník Sport popsal řádění místopředsedy FAČR Romana Berbra v českém fotbale. Nyní dostává na své vystoupení vesměs pozitivní odezvu. „Mile mě to překvapilo. Jsem rád, že jsem se k tomu kroku odhodlal,“ říká nyní už bývalý mezinárodní rozhodčí Libor Kovařík.Po jeho vystoupení se mu ozvala řada rozhodčích a delegátů, se kterými během své bohaté kariéry spolupracoval. „Bylo jich víc, než jsem čekal, ale samozřejmě musejí být opatrní. Nechtějí přijít o svoje dlouho budované kariéry a i nezanedbatelný zdroj příjmů,“ vysvětlil, s jakými reakcemi se setkal.

Už dopředu byl přesvědčený o tom, že ani po odhaleních Berbových metod, se kontroverzní funkcionár nerozhodne odejít z fotbalu sám. Přesto si je Kovařík jistý, že jeho výpověď měla smysl. „Minimálně pan Berbr bude při svých nefér praktikách opatrnější, i když s nimi zcela jistě nepřestane,“ řekl.

Odmítá také tvrzení předsedkyně komise rozhodčích a Berbrovy manželky Dagmar Damkové, že jeho vyjádření jsou lživá. „Myslím, že se všechna moje tvrzení dají prokázat. Pokud by to bylo nutné, tak jsem ochoten se podrobit třeba i detektoru lži, ale dle mého názoru to půjde prokázat i jinak. Zatím ale nikdo žádný můj konkrétní výrok nerozporoval.“

Berbr ani Damková ho však od začátku týdne osobně nekontaktovali.

Rozhovor s Liborem Kovaříkem čtěte v dnešním vydání deníku Sport

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

 

Témata: 
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze