Lukáš Tomek
28. srpna 2015 • 04:58

Kovařík o Berbrovi: S nefér praktikami neskončí, ale bude opatrnější

Reklama
Rozhodčí Libor Kovařík se dočkal po svém vystoupení kladných reakcí
TOP VIDEA
Dočkal: Každý má rád zápasy o všechno. Výhru Slováků nad Ukrajinci nepřeceňuje Dočkal: Každý má rád zápasy o všechno. Výhru Slováků nad Ukrajinci nepřeceňuje
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odvážně vystoupil a v rozhovoru pro deník Sport popsal řádění místopředsedy FAČR Romana Berbra v českém fotbale. Nyní dostává na své vystoupení vesměs pozitivní odezvu. „Mile mě to překvapilo. Jsem rád, že jsem se k tomu kroku odhodlal,“ říká nyní už bývalý mezinárodní rozhodčí Libor Kovařík.Po jeho vystoupení se mu ozvala řada rozhodčích a delegátů, se kterými během své bohaté kariéry spolupracoval. „Bylo jich víc, než jsem čekal, ale samozřejmě musejí být opatrní. Nechtějí přijít o svoje dlouho budované kariéry a i nezanedbatelný zdroj příjmů,“ vysvětlil, s jakými reakcemi se setkal.

Už dopředu byl přesvědčený o tom, že ani po odhaleních Berbových metod, se kontroverzní funkcionár nerozhodne odejít z fotbalu sám. Přesto si je Kovařík jistý, že jeho výpověď měla smysl. „Minimálně pan Berbr bude při svých nefér praktikách opatrnější, i když s nimi zcela jistě nepřestane,“ řekl.

Odmítá také tvrzení předsedkyně komise rozhodčích a Berbrovy manželky Dagmar Damkové, že jeho vyjádření jsou lživá. „Myslím, že se všechna moje tvrzení dají prokázat. Pokud by to bylo nutné, tak jsem ochoten se podrobit třeba i detektoru lži, ale dle mého názoru to půjde prokázat i jinak. Zatím ale nikdo žádný můj konkrétní výrok nerozporoval.“

Berbr ani Damková ho však od začátku týdne osobně nekontaktovali.

Rozhovor s Liborem Kovaříkem čtěte v dnešním vydání deníku Sport

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

 

Témata: 
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze