23. listopadu 2015 • 12:45

Pocta pro Nedvěda. Je mezi náhradníky v ideální sestavě UEFA za 14 let

Autor: ,
Pavel Nedvěd se dostal mezi fotbalovou elitu
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záložník Pavel Nedvěd se jen těsně nedostal do ideální sestavy Evropské fotbalové unie z let 2001 až 2014, kterou na základě každoročního hlasování fanoušků den před vyhlášením letošních výsledků zveřejnila UEFA na svých stránkách. Bývalý záložník Juventusu Turín, jenž byl do nejlepší jedenáctky vybrán v letech 2003, 2004 a 2005, je ve vybrané společnosti mezi sedmi náhradníky.Téměř polovinu míst obsadili Španělé, kteří dodali pětici Iker Casillas, Carles Puyol, Sergio Ramos, Xavi a Andrés Iniesta. V základní jedenáctce je doplňují Němec Philipp Lahm, Ital Alessandro Nesta, Angličan Steven Gerrard, Portugalec Cristiano Ronaldo, Argentinec Lionel Messi a Francouz Thierry Henry.

Mezi náhradníky jsou kromě Nedvěda ještě Ital Gianluigi Buffon, Angličan John Terry, Brazilci Kaká s Ronaldinhem, Francouz Zinédine Zidane a Švéd Zlatan Ibrahimovic.

Nejvíce nominací si v dosavadních 14 ročnících vysloužil Cristiano Ronaldo, jehož fanoušci vybrali do ideální jedenáctky devětkrát. Šestkrát v ní nechyběli Casillas, Puyol a Messi.

Jediným českým zástupcem kromě Nedvěda byl v roce 2005 brankář Petr Čech.

Ideální sestava
JMÉNO NÁRODNOST
Iker Casillas Španělsko
Carles Puyol Španělsko
Sergio Ramos Španělsko
Xavi Španělsko
Andrés Iniesta Španělsko
Philipp Lahm Německo
Alessandro Nesta Itálie
Steven Gerrard Anglie
Cristiano Ronaldo Portugalsko
Lionel Messi Argentina
Thierry Henry Francie
Náhradníci
Pavel Nedvěd Česko
Gianluigi Buffon Itálie
John Terry Anglie
Kaká Brazílie
Ronaldinho Brazílie
Zinédine Zidane Francie
Zlatan Ibrahimovic Švédsko

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze