29. března 2016 • 21:49

Slávistky před odvetou s Lyonem: Chtějí přijatelný výsledek

Autor:
Trenér fotbalistek Slavie: Obdivuji holky, že jsme se dostali až sem
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalistky Slavie nastoupí ve středu (18:30) k odvetě čtvrtfinále Ligy mistryň proti Lyonu, vzhledem k výsledku z prvního utkání však půjde v Edenu pouze o formalitu. Favorizovaný francouzský celek totiž před týdnem doma zvítězil vysoko 9:1."Bylo to pro nás něco nového, z tohoto zápasu se můžeme jen poučit. Uvidíme, zda se zvládneme připravit lépe," řekla po úvodním duelu kapitánka Slavie Blanka Pěničková. "Setkaly jsme se s nejlepším týmem Evropy a ukázal se rozdíl mezi profesionálním a amatérským fotbalem," dodala.

"Pokusíme se neudělat ostudu, chceme uhrát nějaký přijatelný výsledek. Myslím, že porážka v Lyonu úplně neodpovídá, tři čtyři góly padly po našich hrubých chybách, musíme se toho vyvarovat," říká slávistická útočnice Tereza Kožárová. 

Slavia na cestě do čtvrtfinále vyřadila Bröndby Kodaň (4:1, 0:1) a finalistu z roku 2009 Perm (2:1, 0:0) a mezi osmičku nejlepších prošla jako druhý český celek. První to dokázala Sparta v roce 2005, kdy se osmifinálová fáze Poháru UEFA, předchůdce Ligy mistryň, hrála skupinovým systémem.

Olympique, který vyhrál Ligu mistryň už v letech 2011 a 2012, nastřílel v aktuálním ročníku 27 branek, což je nejvíc ze všech účastníků. Deseti góly k tomu přispěla i nejlepší střelkyně soutěže Norka Ada Hegerbergová.

Po debaklu chtějí přijatelný výsledek! Slávistky se chystají na Lyon

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze