Stanislav Hrabě
27. května 2016 • 15:43

Pohár Josefa Masopusta má dominátora: Chrudimští vyhráli potřetí v řadě

TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pohár Josefa Masopusta má svého dominátora: hotelovou školu Bohemia Chrudim, která po výhře ve finále nad Příbrami 3:2 v prodloužení získala trofej potřetí za sebou. „Vítej zlatý hattricku,“ zařval si trenér Luboš Pavlík. Na rozdíl od předchozích triumfů, kdy ve finále uspěli po střelách ze značky pokutového kopu, tentokrát brankáře Jana Stejskala, hrdinu dvou rozstřelů, nepotřebovali. „Ale stejně by nám to vychytal,“ věří mu spoluhráč Tomáš Pirkl. V poločase poklidné vedení 2:0, ve druhém vyrovnání a urputné bránění. Příbramského soupeře však ukolébali a v prodlužení přišel rozhodující úder. Podivná taktika, ale vyplatila se. „Nikdo to tak neplánoval, podílelo se na tom celé mužstvo,“ odmítá spekulaci o vychytralosti Tomáš Pirkl.  „Byli jsme moc rádi, že jsme dali třetí vítězný gól, Příbram byla lepší,“ přiznává.

„To nebyla taktika, to bylo na infarkt,“ děsí se vzpomínky na ztracené dvoubrankové vedení trenér Luboš Pavlík. „Obdivuju ředitele pana Pecinu, který je starší, že to vůbec ustál,“ skládá hold nadřízenému. „Klu však makali, zaslouží pochvalu,“ obrací se ke svým svěřencům. V předchozích dvou ročnících nechali vyniknout brankáře Jana Stejskala, jenž dokonce v druhém případě sám v penaltovém rozstřelu skoroval. „Báli jsme se toho, ale on by nám to stejně vychytal,“ věří spoluhráči Pirkl.

Konečné umístění

Účastníci republikového finále

1. SŠ Bohemia Chrudim

2. ISŠ HPOS Příbram

3. SOŠ Stavební a zahradnická, Praha 9

4. ISŠ Technická a ekonomická Sokolov

5. SPŠT Jablonec nad Nisou  

6. SPŠ Polytechnická Zlín

Nejlepší brankář: Jan Stejskal (Chrudim)

Nejlepší střelec: Denis Laňka (Příbram – 8 gólů)

Nejlepší hráč: Rostislav Vokáč (Sokolov)

Přehled dosavadních vítězů

2011/2012 SPŠ stavební Hradec Králové
2012/2013 ISŠ HPOS Příbram
2013/2014 Hotelová škola Bohemia Chrudim
2014/2015 Hotelová škola Bohemia Chrudim
2015/2015 Hotelová škola Bohemia Chrudim

Chrudim získala Pohár Josefa Masopusta už potřetí, Pirkl byl u všech triumfů. „Při prvním ovšem jako divák, měl jsem zlomenou nohu,“ upozorňuje. „Druhý rok to bylo hodně těžké, Jarov byl ve finále nebezpečný soupeř,“ vzpomíná. „Ale letos taky,“ uznává sílu příbramského výběru. „Ale dali jsme do toho všechno, jsme správný kolektiv,“ pochvaluje si.

Pro pořadatele dekorovat východočeské studenty se už stává nezáživné. „Manažer projektu Petr Procházka už říkal, že by viděl vyhrát někoho dalšího, ale nejsme nasycení, máme pořád chuť, nikdy se to nepřejí,“ dokládá trenér Pavlík. „Pořád to má skvělý nádech, i když pan Masopust už nžije,“ připomíná Pirkl, že Zlatý míč1962 loni zemřel. „Ale všichni se snaží mu udělat svými výkony aspoň tam nahoru radost, je to hezký sportovní zážitek,“ dodává.

Chrudimský výběr však opouští osm maturantů, kteří v příštím ročníku už startovat z věkových důvodů nemohou. „Odchází silná generace, navíc všichni budou mít chuť se na nás vytáhnout,“ přemítá kouč. „Uvidíme,“ pokyvuje hlavou. „Byli jsme ve finále pětkrát, dvakrát bronz a tři zlata,“ vypočítává ředitel Pecina. „Pokaždé nám odcházeli starší kluci, ale dokázali jsme je nahradit,“ zdůrazňuje. A jako nejvyšší šéf připravil i vítanou odměnu: na počet třetího triumfu den volna.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze