Stanislav Hrabě
3. května 2016 • 18:20

Sváteční střelec Krlička poslal sokolovskou školu do finále Poháru Josefa Masopusta

Vítězný výběr sokolovské školy
TOP VIDEA
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - FC Barcelona 0:5 SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - FC Barcelona 0:5
VŠECHNA VIDEA ZDE

To nebyla šikana, ale využití zkušeností. V přímém souboji o postup do finále Poháru Josefa Masopusta v krajské baráži se k přímému kopu postavil nejstarší hráč defenzivní záložník Daniel Krlička a trefil parádně jako Cristiano Ronaldo. A přidal i další gól, Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov porazila SOŠ pro administrativu Evropské unie Lipí 3:1 a těší se na první účast ve finále prestižního turnaje středních škol.„Dal jsem v turnaji čtyři góly, tolik nedám za celou sezonu. Jsem defenzivní záložník,“ smál se Daniel Krlička, odchovanec Baníku Sokolov, který nyní hraje divizi za Karlovy Vary. Jeho úder, kterým načal soupeře, patřil mezi výstavní kusy. „Přímé kopy normálně nekopu, vůbec je necvičím,“ vysvětloval. „Byl jsem ale nejstarší, tak jsem si to vzal a vyšlo to,“ upozornil dvacetiletý středopolař, že chybělo pět maturantů a on tím získal výsadní postavení. Po další pěkné akci zvyšoval navíc na rozdíl tří gólů. „Nejsem žádný kanonýr,“ odmítal se ovšem spojovat s tímto označením.

I jeho zásluhou poprvé zažije výběr sokolovské školy finále Poháru Josefa Masopusta. „Vůbec nevím, co nás čeká za soupeře. Už v krajské baráži to bylo těžké,“ dumal Krlička. Ligový stadion pražské Dukly ho však nerozhází. „Už jsem na Julisce hrál v žákovských kategoriích,“ přiznal.

Probíhající maturity oslabily všechny výběry o nejlepší, či určitě nejzkušenější hráče. „Chybělo nám pět kluků, přijeli jsme do Prahy s dvanácti hráči, s jedním na střídání do pole,“ probíral kouč družstva Tomáš Hájek, jinak vedoucí Sportovního centra a šéftrenér dorosteneckých kategorií Baníku Sokolov. „ISŠTE (Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov) je náš největší partner, zjišťujeme pro ni turnaje,“ objasnil, proč zaměstnanec druholigového klubu školský výběr doprovázel. „Škola pracuje dobře ve fotbale i co se týče výuky,“ pochválil Hájek její činnost.

Na Julisku se těší. „Neznáme sílu soupeřů, uvidíme na místě,“ zaznělo v jeho hlase skromnost ale i odhodlání pokračovat ve vítězném tažení dál.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze