Květoslav Šimek
2. července 2016 • 19:07

Bohumín uctil Srníčka (†47). Maminka plakala, dorazil i Jankulovski

TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový stadion v Bohumíně, kde se narodil a vyrůstal brankář Pavel Srníček, nese od soboty jméno slavného rodáka. Fotbalový areál Pavla Srníčka. Maminka Bernadette a Srničkův bratr Milan zároveň slavnostně odhalili monolit a pamětní desku u vstupu do areálu jako památku na brankáře Baníku, Newcastlu United či české reprezentace, který v prosinci nečekaně zemřel ve 47 letech.



"Město se k tomu od první chvíle postavilo skvěle, hned se řeklo, že se v létě uspořádá benefice a stadion ponese Pavlovo jméno," potěšilo Milana Srníčka. "Fotbalový areál Pavla Srníčka - to je krása. A jsem i příjemně překvapený, že přišlo 750 platících diváků a asi 150 hostů, takže jsme se přiblížili tisícovce. Doufejme, že se akci podaří zopakovat i v příštím roce."

Na fotbalovou benefici se v týmu hvězd představili například Marek Jankulovski, Václav Svěrkoš, Daniel Zítka, Martin Lukeš, Petr Samec, Jan Baránek, Libor Žůrek nebo Marek Poštulka. Trenérem byl Luděk Mikloško. Domácí tým FK Bospor Bohumín doplnili hokejisté Rostislav Olesz, Roman Szturc, Jan Káňa a Ondrej Šedivý.

480p 360p 240p
Bohumín uctil Srníčka (†47). Maminka plakala, dorazil i Jankulovski

Benefiční duel skončil nerozhodně 8:8, střelecky se stylově blýskli bohumínští rodáci Marek Poštulka (4 góly) a hokejový útočník Ondrej Šedivý (3 góly). Dvě branky dal za hvězdný tým Žůrek, po jedné Baránek a Svěrkoš. Při dodatečných penaltách se trefili Jankulovski, Žůrek, Tchuř, Olesz a Szturc.

V parném horku fotbalisté diváky bavili. "Neboj se toho Oli, zodpovědnost, jako v hokeji," hecoval Marek Jankulovski protihráče Rostislava Olesze, když se jej urostlý hokejista pokoušel obejít. Ve 47. minutě, navíc stylově za průběžného stavu 4:7, sudí zápas přerušil. Baníkovští fanoušci vytáhli za bránou choreografii s namalovanou podobiznou Pavla Srníčka. Stadionem zněl bouřlivý potlesk a skandování Srníčkova jména.

"Na Pavla budeme vzpomínat jen v dobrém," řekl za všechny Jankulovski. "Skvělý chlap se skvělým srdcem. Pozitivní myšlení a velký vzor nejen pro malé fotbalisty, ale i pro lidi. O to víc ten nečekaný odchod bolí."

Benefice měla i charitativní rozměr. Pro Centrum sociálních služeb v Bohumíně se vybralo 21 720 korun.

Maminka Bernadette u pomníku na památku Pavla Srnička
Maminka Bernadette u pomníku na památku Pavla Srnička

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, Srniček, Bohumín
 







Klasická verze
Mobilní verze