Mladí sparťané mají skalp Liverpoolu! Výhru trefila posila z áčka Plavšič

Výběr sparťanských hráčů do 23 let v Anglii porazil Liverpool
Cafú o Neymarovi: Teď začne hrát tak, jak ho všichni známe Cafú o Neymarovi: Teď začne hrát tak, jak ho všichni známe
Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce

Sparťanský výběr do 23 let si na turnaji Premier League International Cup připsal cenný skalp. Na Ostrovech mladíci vedeni trenéry Erichem Brabcem a Miroslavem Kriegem porazili výběr Liverpoolu 1:0, za který nastoupilo pár hráčů z prvního týmu. Jedinou branku utkání vstřelil srbský záložník Srdjan Plavšič.

Zatímco první zápas proti Newcastlu se pražskému týmu nevyvedl, při druhé cestě na Ostrovy už slaví tři body. A ne ledajaké. Liverpool postavil do základní sestavy hned několik hráčů z Kloppova prvního týmu. Jmenovitě se jedná o Dannyho Ingse, Harryho Wilsona, Bena Woodburna či brankáře Dannyho Warda.

Ani Sparta však nezahálela. Do Anglie s sebou vzala z výběru Andrey Stramaccioniho Eldara Čiviče, Lukáše Juliše, Vojtěcha Vorla a až v úterý během dne po udělení víz dorazil také srbský rychlík Srdjan Plavšič.

Výsledek? Vyrovnaná bitva. První obrovskou šanci měl v 19. minutě Woodburn, který z přímého kopu trefil břevno. Sparťané reagovali šancí Juliše, který však stejně trefil pouze brankovou konstrukci a následná dorážka šla mimo. Na konci prvního poločasu navíc domácí kapitán Wilson neproměnil pokutový kop.

Závěr zápasu však patřil hostům. Nejprve v 78. minutě vychytal brankář Ward penaltu Plavšičovi a neujala se ani dorážka, která šla vysoko nad. O deset minut později už ale letní posila Letenských mířila přesně. Dao si poradil s domácím obráncem, předal míč Plavšičovi, který ho poslal do sítě a jediným gólem rozhodl zápas.

Sparťané si tak připsali první body na Premier League International Cupu. V dalším utkání vyzvou nizozemský PSV Eindhoven.

Sestava Sparty: Vorel - Burda, Köstl, Březina (70. Boula), Čivič- Novotný (60. Ch. Frýdek), Sedláček, Mareček, Plavšič- Drchal, Juliš (65. Dao)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H