FIFA zavede nový řád. Vyšší odstupné pro kluby i zpřísněná hostování | iSport.cz
27. února 2020 • 19:16

FIFA zavede nový řád. Vyšší odstupné pro kluby i zpřísněná hostování

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
FIFA výrazně omezí hostování a zlepší vyplácení výchovného
TOP VIDEA
Nejlepší sportovní dokumenty: Senzace o Naganu, skvělý pohled na Sennu a F1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světová federace FIFA od července zavede nový přestupový řád, ve kterém chce zpřísnit pravidla pro hostování fotbalistů. Nově by také kluby měly dostat vyšší odstupné za odchovance, kteří je opustí v mladém věku a později přestoupí za velké peníze.Vedení FIFA po čtvrtečním zasedání uvedlo, že od ročníku 2020/2021 budou omezena mezinárodní hostování hráčů nad 22 let. Klub bude moci během jedné sezony poslat na hostování osm hráčů a stejný počet jich přivést. Od ročníku 2022/2023 budou hostování omezena na šest hráčů.

Novinka se zatím týká pouze mezinárodních hostování, ale FIFA očekává, že národní svazy podobná omezení pro hostování zavedou i v domácích soutěžích.

FIFA se také rozhodla založit fond, do kterého půjde jedno procento z každého přestupu a z něj poté bude částečně vypláceno klubům tzv. výchovné. To dostávají kluby v případě pozdějších transferů odchovanců i v současnosti, podle FIFA však systém příliš nefunguje.

Řada malých klubů proto finančně strádá, přestože v minulosti vychovaly světové hvězdy. „Díky modernizovanému systému bude vyplácení výchovného automatické, takže se peníze dostanou i do malých klubů, kam v současnosti často ani nedorazily,“ uvedla FIFA v prohlášení.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud