Michal Kvasnica
16. dubna 2020 • 12:45

Chybí vám fotbal? Máme tipy: Slavia, pád Sunderlandu i drsný život Téveze

Vstoupit do diskuse
0
 • Jak si zkrátit chvíle bez fotbalu? Třeba povedenými seriály o Slavii, Carlosu Tévezovi či SunderlanduJak si zkrátit chvíle bez fotbalu? Třeba povedenými seriály o Slavii, Carlosu Tévezovi či SunderlanduFOTO: koláž iSport.cz

  Už přes měsíc si musí fotbalový fanoušek zvykat na víkendy bez ligových zápasů a prostředky týdne bez evropských pohárů. A protože se na jaře nedočkáme ani vesnických soutěží, kde teče pivo proudem a udírna voní široko daleko, máme pro vás pár tipů pro zlepšení „karanténní“ nálady. Vybrali jsme pět snadno dostupných fotbalových seriálů, které si užijete i bez znalosti cizího jazyku. Jde o mix z celého světa: vášeň v Anglii, drsnou Jižní Ameriku či úspěchy Slavie.

 • Dycky Sunderland

  dvě řady, čtrnáct dílů
  Hodnocení na ČSFD: 91 %

  Tradiční anglický klub Sunderland se topí v problémech navzdory tomu, že se může opřít o podporu fantastických fanoušků. První série z dílny Netflixu monitoruje sezonu 2017/18, tedy ročník, kdy po deseti letech sestoupil z Premier League. Povede se mu vrátit zpět, nebo bude na drsném severovýchodě ještě horší nálada? Druhá řada pokrývá následující sezonu 2018/19, kdy se „černé kočky“ hned dvakrát objevily ve slavném Wembley. Jde o parádní vhled do zákulisí velkého klubu v krizi včetně přestupových jednání, problémů s naplněním rozpočtu či sondy do duše věrných příznivců.

  Sunderland Til I Die? Jde o parádní vhled do zákulisí velkého klubu v kriziFoto Netflix

 • Apache: Carlos Tevez a jeho život

  jedna řada, osm dílů
  Hodnocení na ČSFD: 87 %

  Čekáte poklidný fotbalový příběh Carlose Téveze o tom, jak se talentovaný útočník dostal do argentinské reprezentace, obou klubů z Manchesteru či Juventusu? Pak budete překvapeni. Vlastně ne – šokováni. Jde totiž o velmi drsnou životní adaptaci, ve kterém hraje hlavní roli chudinská čtvrť Fuerte Apache v Buenos Aires a vše, co k ní patří: násilí, vraždy, gangy, drogy... Prostě jihoamerické peklo. Netflix se pustil do skvěle natočeného díla s výbornými hereckými výkony a strhujícím tempem. Nic pro slabé povahy! Naopak potěší i nefotbalové diváky.

  Carlos Tévez v dresu Manchesteru CityFoto Profimedia.cz

 • Totální sezona

  jedna řada, osm dílů
  Hodnocení na ČSFD: 91 %

  Jedna vynikající domácí záležitost: fantastická sezona 2018/19 v podání Slavie završená doublem a postupem do základní skupiny Ligy mistrů je zachycená osmi díly na klubovém YouTube kanálu. Unikátní dokument připomíná klíčové okamžiky celého ročníku a hlavně odhaluje, co se v Edenu kolem party kouče Jindřicha Trpišovského dělo pod pokličkou. Zákulisí ukazuje nejen enormní tréninkové dávky, ale i lidskost normálních kluků či nefalšované emoce. A samozřejmě zasloužené oslavy. To vše v kombinaci dobré práce s kamerou, perfektního střihu a dramatické hudby. Na Totální sezonu nyní navazuje Made in Eden v produkci O2 TV Sport.

  Made in Eden připomene cestu pražské Slavie Ligou mistrů
  Video se připravuje ...

 • Maradona v Mexiku

  jedna řada, sedm dílů
  Hodnocení na ČSFD: 75 %

  Fotbalová legenda se v září 2018 překvapivě ujala pozice hlavního trenéra v druholigovém mexickém klubu Dorados. Vydržel jedinou sezonu, ale emocionálně stála za to. A právě o tom je sedmidílný projekt Netflixu. Maradona vytáhl tým ze spodku tabulky svým specifickým charismatem až do bojů o postup, ale ten ani nadvakrát nevyšel. Oficiální důvod konce? Zdravotní důvody, což tento dokument jasně dokazuje. To vše v sídle drogového kartelu Sinaloa...

  Legendární Argentinec Diego MaradonaFoto Profimedia.cz

 • Hra z Anglie

  jedna řada, šest dílů
  Hodnocení na ČSFD: 83 %

  Baví vás fotbal, historie a Anglie? Pak si na Netflixu dejte šest dílů tohoto seriálu z 19. století, jenž ukazuje prvopočátky nejkrásnější hry na světě. Jen o ní to však není. Projekt z období viktoriánské Anglie nabízí rovněž přesah do situace v politice a celé společnosti včetně střetu dělnické třídy s gentlemany z vyšší vrstvy. Příjemná záležitost.

  Hra z Anglie ukazuje prvopočátky fotbaluFoto Netflix

   

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud