21. dubna 2008 • 00:00

«Klokani» byli jako parní válec

PRAHA - Bohemians 1905 rázně vykročili za záchranou. Doma jednoznačně porazili oslabené Brno 3:1. "Tak tenhle lev tady, to je nedovolený dopink," usmál se hostující kouč Petr Uličný při pohledu na Českého lva, kterého fotbalistům Bohemians 1905 půjčil herec Trojan. Nejprve rozhodčí Jílek odpustil domácím penaltu za Radův zákrok na Kubáně. Hosté šli ale stejně do vedení, když se po rohovém kopu hlavou přesně trefi l brněnský Martin Švejnoha. Brno vedlo a zdálo se, že bude zápas bez potíží kontrolovat. Ale absence Polácha a Trousila se ukázaly jako příliš zásadní. A Brno se záhy ocitlo jako pod parním válcem. Pak přišly úžasné chvíle domácího Martina Kotyzy. V osmadvacáté minutě zakončil atraktivní akci na jeden dotek. Bartka ještě brněnští obránci zblokovali, Ordoše vychytal Lejsal, ale Kotyza už brněnského gólmana z blízka propálil. Domácí Bohemians 1905 i nadále bojovali o povinné vítězství. Kotyza předvedl i dvě další parádní akce, které však brankou neskončily. Když hosté opět přebírali iniciativu, udeřil Kotyza znovu. Morávek mu přesně přihrál a domácí hrdina se minutu před přestávkou trefil naprosto přesně. "Na začátku nás Brno překvapilo. Důležitým momentem byla branka na 2:1. Od té chvíle jsme se mohli zaměřit na defenzivu a protiútok," říkal spokojený domácí trenér Michal Zach. Po přestávce domácí ještě skóre zvýšili. Ordoš poslal míč před pokutové území, tam si Bartek šikovně obhodil špatně vybíhajícího Lejsala a poslal míč do prázdné branky. "Protivník byl vynikající. To se nedá říct jinak. Vyrovnávací gól jej zvedl a ten vedoucí byl opravdu krásný. Blahopřeju. Musím jejich výkon ocenit. Naši kluci pracovali poctivě, nemám jim co vytknout," uznal kvalitu soupeře Petr Uličný. Poklidný závěr narušil jen zásah místní ochranky, která vytlačila příznivce Brna poté, co sektor hostí zamořila dýmovnice. *** 26. KOLO GAMBRINUS LIGY BOHEMIANS 1905 3 BRNO 1 Poločas 2:1 BOHEMIANS 1905 b Sňozík 5 o Marek 5 o Rada 5 o Nikl 6 o Šmarda 5 z Kotyza 8 z Lukáš 6 z Morávek 7 z Bartek 7 ú Ordoš 5 ú Rezek 6 Trenér: Zach BRNO b Lejsal 5 o Švejnoha 5 o Dvorník 4 o Pavlík 5 o Siegl 6 z Baláž 3 z Večeřa 4 z Střeštík 3 z Kubáň 4 ú Besta 5 ú Došek 4 Trenér: Uličný VERDIKT HORSTA STRNADA Bohemians 1905 6 Brno 4 FAKTA ZÁPASU Branky: 28. a 45. Kotyza, 59. Bartek - 15. Švejnoha. Rozhodčí: Jílek - Filgas, Gallo. ŽK: Rada, Rezek - Švejnoha. Střely na branku: 6:3. Rohy: 6:3. 7228 diváků. Střídání: 70. Moravec za Kotyzu, 77. Škoda za Ordoše, 85. Slezák za Rezka - 61. Wagner za Baláže, 68. Simr za Doška, 89. Hanák za Kubáně. MUŽ ZÁPASU MARTIN KOTYZA vstřelil dva góly. Přitom zejména ten druhý byl výstavní a nasměroval tak svůj tým Bohemians 1905 k záchraně v soutěži.