Brückner povede rakouskou reprezentaci

Karel Brückner
Karel BrücknerZdroj: ČTK
kml
Fotbal

AKTUALIZOVÁNO - Tak tohle nikdo nečekal! Rakouský fotbalový svaz vytáhl z klobouku překvapení. Karel Bruckner přebere po Josefu Hickersbergerovi tamní národní tým.

"Bylo to jednoznačné rozhodnutí," prohlásil šéf Rakouského fotbalového svazu Friedrich Stickler, kterého podpořil i prezident ligových klubů Martin Pucher. "Jsme přesvědčení, že Karel Brückner je ideálním mužem pro náš mladý tým."

Ohlasy na trenérův odchod do Rakouska čtěte zde>>>

O osmašedesátiletého trenéra se podle dobře informovaného zdroje deníku Sportu zajímali kromě Rakušanů, Japonci, Indové, ale i Slováci.

Přehled trenérů u zahr. repre týmů
J. Kopřiva - Řecko (1929-30)
O. Mazal - Polsko (1935)
J. Toms - Bulharsko (1937-39)
V. Havlíček - Belgie (1958-60)
O. Ondřej - Irák (1962-63)
J. Sobotka - Švýcarsko (1964)
R. Vytlačil - Bulharsko (1964-66)
J. Fábera - Súdán (1968-70)
L. Šťastný - Rakousko (1968-75)
L. Kubala - Španělsko (1969-80)
F. Fadrhonc - Nizozemsko (1970-74)
J. Pešek - Jemen (1981-3) a Indie (1991-94)
M. Kvaček - Singapur (1992)
M. Máčala - Kuvajt (1996-99), Spojené arabské emiráty (1997), Saúdská Arábie (1999-2000), Omán (2001-2004) a Bahrajn (od dubna 2007)
D. Uhrin - Kuvajt (1999-2001)
D. Fitzel - Malta (od ledna 2006)
K. Brückner - Rakousko (od července 2008).
"Nezlobte se, ale v tuhle chvíli by nebylo etické, abych vám k tomu něco říkal. Oficiální tiskovou konferenci mám totiž ve Vídni až v pondělí a říkat něco do médií předtím by nebylo správné," prohlásil Brückner v telefonickém rozhovoru s deníkem Sport.

Okamžitě se začalo spekulovat, koho si zvolí za své asistenty. Podle zatím nepotvrzených informací by s sebou Brückner do Rakouska vzal Ladislava Maiera a Radoslava Látala.

O koučování rakouského reprezentačního mužstva byl velký zájem. Největším favoritem byl podle médií Andreas Herzog, který v pátek po neúspěšné volbě prohlásil, že proti Brücknerovi neměl šanci.

Reakci rakouské strany čtěte zde >>>

"Brückner je špička. Malá naděje tam byla, ale proti takovému trenérovi jsem neměl nejmenší šanci," prohlásil devětatřicetiletý bývalý reprezentant, který byl dva roky asistentem u národního týmu. Podle informací Sportu by však měl u týmu zůstat.

O místo trenéra rakouského týmu byla podle médií pěkná tlačenice. Rakouský fotbalový svaz údajně jednal Toppmöllerem, Augenthalerem, Vogtsem nebo nizozemským duem Neeskens - Moss.

Fotbalisty Rakouska čeká v kvalifikaci na mistrovství světa těžký úkol. Do bitvy o účast na šampionátu v Jižní Africe vstoupí 6. srpna domácím zápasem s Francií. Ve skupině se pak ještě mají Rumunsko, Srbsko, Litvu a Faerské ostrovy.

Doporučujeme

Články z jiných titulů