Akademie ponese Masopustovo jméno | iSport.cz
8. října 2008 • 21:00

Akademie ponese Masopustovo jméno

Autor: ČTK
Josef Masopust
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Mostě, odkud se odrazil do světa velkého fotbalu, dnes legendární Josef Masopust převzal záštitu nad fotbalovou akademií.Nejlepší hráč Evropy za rok 1962 a český fotbalista století oficiálně spojil své jméno s mládežnickou líhní místního Baníku, v níž se připravuje 600 mladých fotbalistů.

"Zdá se mi to opravdu ohromné, rád jsem tomu pomohl," řekl Masopust na dnešní slavnosti v sídle klubu, jehož seniorský tým po loňském sestupu z nejvyšší soutěže hraje druhou ligu. Fotbalová akademie Josefa Masopusta spravuje šest dorosteneckých týmů, stejný počet žákovských celků a hned jedenáct přípravek.

Vedení klubu s akademií Josefa Masopusta, který se narodil v nedalekých Střimichích a v mosteckém Baníku hrál v letech 1945-50, má do budoucna velké plány.

Podle šéfa klubu Petra Kabíčka plánuje její rozšíření a také expanzi do Evropy. "Plánujeme výměnné pobyty našich dětí s těmi ze zahraničích klubů. V úvahu připadá také sehrání nějakých přátelských utkání. V jednání je třeba londýnský Charlton Athletic," uvedl Kabíček.

Témata:  sport, fotbal, Masopust, akademie
Články odjinud


Články odjinud