12. listopadu 2008 • 14:59

Přiletí Platini, přiveze peníze pro svaz?

Autor:
Michel Platini
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před lety šéfoval záložní řadě Juventusu či reprezentace Francie, teď řídí celý evropský fotbal. Michel Platini, předseda UEFA, přiletí v pátek do Prahy.Bude jednat s českými politiky i s představiteli ČMFS. Ti by rádi dostali grant na stavbu nového svazového sídla.

První Platiniho pražské kroky budou směřovat za Alexandrem Vondrou, místopředsedou české vlády. „Podle mých informací budou spolu jednat o postavení UEFA v Evropské unii," nastínil Jiří Kubíček, místopředseda ČMFS.

Blížící se české předsednictví v Unii evidentně zajímá i Platiniho. Ten se pak setká i s předsedou poslanecké sněmovny Miroslavem Vlčkem a pak už přijde čas na večeři s českou fotbalovou generalitou v hotelu Intercontinental.

„Vedle představitelů svazu tam budou přítomny i legendy českého fotbalu - Antonín Panenka, Ivo Viktor či Zdeněk Nehoda," prozrazuje Václav Tichý z tiskového oddělení svazu.

A o čem by se mělo jednat? „Například o systému financování národních fotbalových svazů v současné ekonomické krizi," říká Pavel Mokrý, předseda ČMFS.

„Také budeme hovořit o českém zastoupení v orgánech UEFA, reálnosti naší kandidatury na pořádání závěrečných turnajů mistrovství Evropy v příštích letech či o připravované výstavbě nového sídla svazu, na kterou máme přislíbený grant UEFA."

Co se nestihne v pátek večer, dokončí se na sobotní pracovní snídani - a pak už hlava evropského fotbalu plánuje odlet.

Jeho návštěva vychází až na třetí pokus. Počítalo se s tím, že Platini přiletí v březnu, pak ho v září očekávali čeští organizátoři ME „19".

Platini dal ale tenkrát přednost šampionátu v plážovém fotbalu v Marseille. Tentokrát už by mělo všechno klapnout.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, platini, svazKlasická verze
Mobilní verze