Šturma: Stáž v Laziu mi dala za pravdu | iSport.cz
Hynek Preisler
22. prosince 2008 • 15:04

Šturma: Stáž v Laziu mi dala za pravdu

Útočník Lazia Řím Mauro Matias Zarate.
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat  LIGA NARUBY: Karviná raději nekropila, srnec Kanga a adventní judistický chvat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chcete poznat slavný italský klub Lazio Řím? Zeptejte se Davida Rozehnala! Kouč František Šturma, který po podzimní části rezignoval na místo trenéra libereckého B-týmu to zkusil. A byl úspěšný.V Římě si s pomocí českého reprezentanta domluvil fotbalovou stáž, ze které se v minulém týdnu vrátil. Kromě českého reprezentanta dělal Šturmovi průvodce i trenér Lazia Řím Delio Rossi.

„Poprosil jsem Davida Rozehnala a ten mi vyšel vstříc. Trenéři většinou nechtějí, aby se jim tak řečeno koukalo pod pokličku,“ řekl František Šturma, který již podobné stáže absolvoval v Juventusu Turín či v ruském Petrohradě za koučování Vlastimila Petržely.

V Itálii se Šturma jen utvrdil, že udělal dobře, když pod Ještědem po konci podzimu rezignoval. Práce s mládeží v Římě totiž kouče nadchla. A inspirovala.
„Nejvíce mě zajímalo propojení A- týmu s juniorkou Lazia. V tom je oproti nám asi největší rozdíl. V každém ročníku vždy dva tři hráči, kteří se neprosadili, skončí a nahradí je jiní, které pro Lazio v okolí Říma vyhledává celkem jedenáct skautů,“ řekl Šturma.

Každý fotbalový ročník Lazia se tak rok od roku zlepšuje a do béčka Lazia pak tímto sítem projde až patnáct komplexně vybavených hráčů. Podobnou koncepci chtěl vybudovat i pod Ještědem. Jenže narazil.

„Nešlo to, rozhodl jsem se proto, že bude lepší, když rezignuji. Měl jsem vytipovaných spoustu mladých hráčů, jenže ani jeden nepřišel. Naopak přišli někteří, které člověk ani nechtěl. Za béčko třeba hráli fotbalisté, kteří přišli do áčka jako perspektivní, ale v rezervě jsem u nich neviděl chuť se zlepšovat, což mi bralo také chuť do práce,“ vysvětlil Šturma.

A předpověděl, že na jaře bude mít liberecké béčko těžký boj o záchranu v České fotbalové lize. Po podzimní části je s patnácti body na šestnáctém místě. Bude mít pravdu?

Témata:  sport, fotbal, liberec, lazio, šturma
 
Články odjinud


Články odjinud