Zlín povede dvojice Minář, Kalivoda | iSport.cz
29. prosince 2008 • 11:26

Zlín povede dvojice Minář, Kalivoda

Autor: ČTK
Ladislav Minář
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisty Tescomy Zlín se pokusí zachránit v první lize trenér Ladislav Minář s asistentem Markem Kalivodou. Oba dnes potvrdilo ve funkcích vedení posledního týmu tabulky.Staronová dvojice nahradí Stanislava Levého, který byl před vánočními svátky společně s asistentem Zdeňkem Bečkou odvolán. Prohlásil to předseda představenstva klubu Ladislav Valášek.

Minář a Kalivoda vedli Zlín dočasně už v průběhu podzimní části po odchodu Josefa Mazury, který vydržel u mužstva pouze úvodních sedm kol.

Ve čtyřech ligových zápasech získali tři body a vybojovali postup do jarního čtvrtfinále Poháru ČMFS. Po listopadovém příchodu trenéra Levého se Minář vrátil k práci sportovního ředitele.

Levý však ve Zlíně dlouho nezůstal. V pěti zápasech získal jediný bod a navíc se rozcházel s vedením klubu v názorech na to, jak by měl vypadal boj týmu o záchranu v nejvyšší soutěži.

"Postavení týmu v tabulce není dobré. Svou práci ale beru jako výzvu. Více už se ztratit nedá, můžeme pouze získat. Uděláme všechno pro záchranu," řekl Minář.

V minulosti vedl ve druhé lize Kroměříž a také pomáhal v loňské sezoně v roli asistenta ve Zlíně Pavlu Hoftychovi. Zlín už má celkem jasno i o posilách. K záložníkovi Filipu Rýdlovi, který bude v týmu půl roku hostovat, přijdou zřejmě ještě Tomáš Kazár, Martin Pulkert a Dejan Jurkič.

"Na zkoušku dorazí brazilský záložník Marcelo Dos Santos a Jaroslav Nesvadba, který na podzim hrál ČFL za Varnsdorf," uvedl Minář.

Šestadvacetiletý Nesvadba je bývalým obráncem Jablonce, Zenitu Petrohrad a chorvatského Zaprešiče. Zimní příprava fotbalistů Zlína zůstane beze změny.

Odpadne pouze soustředění v Luhačovicích, herní soustředění absolvuje tým na přelomu ledna a února v Turecku. K prvnímu tréninku se sejde 5. ledna, základní část hrubé přípravy se odehraje ve Zlíně a na hřišti ve Vršavě.

 

 
Články odjinud


Články odjinud