Verón je nejlepším fotbalistou Jižní Ameriky | iSport.cz
31. prosince 2008 • 16:42

Verón je nejlepším fotbalistou Jižní Ameriky

Autor: ČTK
Juan Sebastián Verón
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepším fotbalistou Jižní Ameriky byl poprvé v kariéře vyhlášen Argentinec Juan Sebastián Verón. V tradiční anketě uruguayského listu El País získal od novinářů z 18 zemí o tři hlasy více než Juan Román Riquelme z Boky Juniors.Verón, bývalý záložník Chelsea, Manchesteru United či Lazia Řím, jenž se v roce 2006 vrátil do Argentiny po dlouholetém působení ve špičkových evropských týmech, letos dovedl svůj mateřský klub Estudiantes La Plata do finále Jihoamerického poháru.

Také jeho krajan Riquelme, jenž anketu vyhrál v roce 2001, v nedávné minulosti dal sbohem evropskému fotbalu. Ve španělské lize hrával za Barcelonu a Villarreal.

Trenérem roku byl vyhlášen Argentinec Edgar Bauza, který získal s ekvádorským mistrem LDU Quito triumf v Poháru osvoboditelů.

 
Články odjinud


Články odjinud