Do Edenu? Ne, už do Synot Tip Arény! | iSport.cz
25. března 2009 • 14:39

Do Edenu? Ne, už do Synot Tip Arény!

Autor: ČTK
Trávník v Edenu je opravdu hrozný.
TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Slavie již nebudou hrát své domácí zápasy na stadionu v Edenu, ale v Synot Tip Aréně. Od prvního dubna ponese vršovický areál, který byl otevřen před necelým rokem, jméno této sázkové kanceláře."Domluvili jsme se na spolupráci od začátku dubna, kontrakt je na několik let. Samozřejmě je pro nás velice podstatná finanční stránka," řekla dnes ČTK Kristýna Svobodová, marketingová ředitelka firmy E-Side Property, která areál vlastní.

Podle deníku E15 by měl Synot Tip platit společnosti E Side ročně přibližně deset milionů korun.

Předseda představenstva Slavie Tomáš Rosen uvedl, že v současné ekonomické situaci je potřeba překonat i sentiment. "My to chápeme, bereme to jako realitu. Aby se stavba zaplatila, je potřeba každé takové spojení, které pomůže areálu i Slavii. Jsme rádi, že se našla firma, která se chce se stadionem identifikovat," komentoval Rosen fakt, že fanoušci ligového mistra už nebudou chodit na zápasy Slavie do tradičního Edenu, ale do Synot Tip Arény.

Svůj stadion využívá stejným komerčním způsobem i Sparta, po letošní sezoně však z Letné zmizí po dvou letech název Axa Arena. Českým Budějovicím už vypršela smlouva se společností E.ON a Dynamo opět hraje na Střeleckém ostrově. Jablonecká Střelnice nese jména jiné sázkové společnosti Chance Arena.

 
Články odjinud


Články odjinud