Kdysi kopal za Slavii, teď se pral v přeboru | iSport.cz
3. května 2009 • 10:00

Kdysi kopal za Slavii, teď se pral v přeboru

Autor: Blesk
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE, VIDEO - Nadávky, rány rozhodcovským praporkem, kopance a plivance – až tak nechutně se umí chovat dospělí lidé během fotbalového zápasu mládeže. Skutečně hotové vzory mladých fotbalistů!Případ, který se stal minulou neděli během utkání pražské 1. A třídy starších žáků mezi Tempem a Libuší B (5:0), je o to hrozivější, že hlavní postavou výtržností byl trenér hostí a bývalý hráč Slavie a Blšan Rostislav Hertl (37).

Běsnění Rostislava Hertla mírnil jeho syn
Běsnění Rostislava Hertla mírnil jeho syn


Kouči Libuše se za stavu 3:0 pro domácí nelíbilo, jak rozhodčí Vojnovič posuzuje zákroky Tempa, a rozhodl se, že si to se sudím vyříká přímo na hřišti.„Trenére, nechte ho bejt,“ radili hráči, ale marně. Hertl byl po krátké diskuzi poslán »na tribunu«. „Když odcházel, jeden z diváků mu řekl, aby se hodil do klidu. To ho rozzuřilo,“ tvrdí trenér Tempa Ivo Flaks.

Situaci pak vyhrotil domácí čárový rozhodčí, který se jal uklidňovat konfl ikt s praporkem v ruce – na trenéra hostí ho použil coby obušek. Strhla se mela a Hertl řádil kolem střídačky Tempa. Napadl jednu z přítomných maminek, další přítomné pokopal a poplival.

Nebýt jeho syna, který na něm po celou dobu incidentu visel a snažil se ho umravnit, mohlo být ještě hůř. Situace se ale nakonec uklidnila a zápas byl dohrán.

„Čekáme na vyjádření pražského svazu a pak se k tomu nějak postavíme,“ řekl Ivan Voborník, sekretář libušského klubu. Disciplinární komise pražského svazu zasedala ve čtvrtek, ale kvůli nepřítomnosti Hertla projednávání skandálu odročila. „Pan Hertl je předvolán na příští zasedání komise,“ uvedl sekretář komise Jaroslav Pavelka.

 
Články odjinud


Články odjinud