Ivo Lubas: Výpověď? Nejsem naivní | iSport.cz
Stanislav Hrabě
30. června 2009 • 15:26

Ivo Lubas: Výpověď? Nejsem naivní

Ivo Lubas
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ředitel Oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas dorazil první pracovní den po valné hromadě na strahovský sekretariát svazu před půl devátou. V kanceláři seděl ještě dlouho po klouzavé pracovní době, o výpovědi všem zaměstnancům ovšem nic nevěděl.„Nebylo mi nic řečeno ani doručeno, proto to neřeším a dělám svou práci dál," nerozptyloval se vnějšími vlivy.

Hašek odvolal vedení STES a rozdal výpovědi >>>

Opravdu vám nikdo neřekl, že máte od 1. července výpověď?
„Skutečně nic nevím, proto nic nezkoumám a nechávám to plynout okolo mě."

V pondělí jsou porady ředitelů oddělení. Na nich se o tom nemluvilo?
„Tyto porady máme pravidelně jednou za 14 dní, proběhla minulé pondělí. V uplynulém týdnu jsme se scházeli skoro denně, protože jsme chystali podklady pro valnou hromadu. Teď jsme se nesešli a nikdo nás mimořádně ani nesvolal."

Ani jste se nesetkal s nikým z nového vedení?
„Mluvil jsem s místopředsedou za ligu Miroslavem Křížem. Hned po valné hromadě, včera znovu, když šel na výkonný výbor. Probírali jsem různé věci, ale o tom nebyla vůbec řeč."

Sekretariát má ovšem v gesci místopředseda za Čechy Jindřich Rajchl. On informoval na tiskové konferenci, že všichni zaměstnanci dostanou výpověď. Vás nekontaktoval?
„Až teď se dovídám, jak si výkonný výbor rozdělil kompetence. Pana Rajchla jsem vůbec neviděl, proto mi nemohl nic oznámit."

Máte informace, že by vyrozumění o rozvázání pracovního poměru dostali jiní pracovníci?
„O nikom nevím. Ale kdo zná sekretariát na Strahově, ví, že sedím až na konci chodby a jsem většinou zalezlý ve své kanceláři. A neměl jsem čas chodit za ostatními a zjišťovat, jestli se něco neděje. Mám dost svých povinností, musíme připravovat nový ročník soutěží."

Přesto jste určitě leckoho viděl. Nevycítil jste nějakou nervozitu?
„Trošku se napětí zvýšilo, ale to je po valné hromadě přece naprosto normální. Šlo o zlomové jednání, nastaly velké personální změny ve vedení. Bylo by naivní si myslet, že se to placených úředníků nijak nedotkne."

Neutěšujete se tím, že se vám propuštění vyhne?
„Jestli jde o systémové rozhodnutí, tak nevidím důvod, proč bych měl být z něho vyňat. Jsem právník a dobře vím, že dvouměsíční výpověď nabíhá první den následujícího měsíce. Když ji zaměstnanec obdrží posledního, je platná."

Jak hledáte motivaci do další práce?
„Znovu opakuji, že jsem výpověď nedostal, nic nepodepsal, nikdo se mnou na toto téma nemluvil. Nic se proto pro mě nemění. A i kdyby k tomu došlo, budu minimálně ještě dva měsíce zaměstnancem svazu a nadále si budu plnit své povinnosti. Šlo by přece o normální pracovněprávní úkon. Já nemůžu nechat všechno ležet a zkoumat, co bude. Jak už jsem říkal, času není nazbyt, ligový ročník nečeká. Mám přesný harmonogram, co je třeba stihnout, a tím se nadále řídím."

Pokud se nemýlím, jste jeden z nejstarších zaměstnanců svazu. Jak dlouho zastáváte tuto funkci?
„Nastoupil jsem v roce 1993, ovšem nejprve do legislativně-právního oddělení. Po necelých dvou letech jsem přešel na úsek profesionálního fotbalu. Jsem tu ... Čtrnáct let? Páni, to je doba! Troufám si říci, že tak dlouho na tomto místě nikdo další nevydrží. Vytvořil jsem rekord."

Témata:  sport, čmfs, lubas
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud