Jak potrestat Řepku? Dejte mu mýdlo do pusy | iSport.cz
30. července 2010 • 04:59

Jak potrestat Řepku? Dejte mu mýdlo do pusy

Autor: pla
Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Pardubice - Plzeň: Šestnáctiletý Jiříček poslal do sítě svoji první extraligovou branku, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový zlobil Tomáš Řepka dostal od disciplinárky naloženo – za plivnutí na soupeře si nezahraje minimálně jedno ligové kolo. Má ale takový trest smysl? Řepka přece za svou kariéru už vyfasoval tolik zápasových distanců! A nenapravily ho. Blesk.cz tedy přichází s několika jinými tresty, které by mohly pomoci. Třeba se disciplinárka, která o Řepkovi definitivně rozhodne příští týden, nechá inspirovat.Blesk.cz

1, Oblečte mu svěrací kazajku

Tohle by bylo hodně účinné. Řepkovi by se sice v takovém úboru na hřišti špatně běhalo, ale zase by nikoho nemohl ohrožovat svýma rukama. Nemohl by házet míč do obličeje soupeři (tak jako brněnskému Bestovi v roce 2008), nemohl by třískat do televizní kamery (jako o rok dříve).

VIDEO: Řepkův úder do kamery:

VIDEO: Řepkovo hození míče do Bestova obličeje:

2, Strčte mu mýdlo do pusy

Takhle se v lepších časech trestali caparti, kteří řekli sprosté slovo. Mýdlo do pusy a klečet do kouta! Možná by si pak Řepka odpustil pravidelné výlevy směrem k rozhodčím, už nikdy by o žádném trenérovi neřekl, že je kretén (jako to křičel v roce 2006 na jihlavského kouče Večeřu).

3, Oblečte mu palčáky

Rukavice zvané palčáky by úplně zamezily tomu, aby Řepka na někoho ukazoval prostředníček (jak učinil v září 2006 směrem k teplickým fanouškům). Respektive – vytrčit prst ve vulgárním gestu by mohl, jenže v huňatých palčácích by to vypadalo jako přátelský pozdrav.

Kapitán Sparty Tomáš Řepka říká od plic svůj názor Milanu Petrželovi z Plzně.Kapitán Sparty Tomáš Řepka říká od plic svůj názor Milanu Petrželovi z Plzně.Foto Michal Beránek SPORT

4, Vezměte mu kopačky

Kdyby hrál Řepka naboso, dvakrát by si své ostré zákroky rozmyslel. Bolelo by to spíš jeho než útočníky soupeře. Víc by mu to klouzalo a hůř vyskakovalo do hlavičkových soubojů. Brzo by si běháním po hřišti udělal ve stulpnách díru na patě, za což by od vyhlášených módemanů v kabině Sparty utržil velký posměch.

Tomáš Řepka ostře zasahuje Zdeňka ŠenkeříkaTomáš Řepka ostře zasahuje Zdeňka ŠenkeříkaFoto Michal Beránek (Sport)

5, Nasaďte mu helmu nebo masku

Tady je několik možností. Vhodná může být helma, kterou používají hokejoví dorostenci – s plexikrytem před obličejem. Pak by Řepkovy plivance daleko nedolétly, obránci by naopak vadily ve výhledu. Nebo by bývalý reprezentant mohl ze skladů ČMFS dostat masku, kterou měl Hannibal Lecter ve filmu Mlčení jehňátek. To by byl spíš preventivní krok, vždyť kousnutí protihráče je jedna z posledních věcí, kterou ještě při fotbale neudělal.

VIDEO: Řepkovo plivnutí na Volešáka:

Jednoznačný důkaz: Řepka plivnul na Ladislava Volešáka

Vstoupit do diskuse
7
Články odjinud


Články odjinud