Kněz mezi rowdies: Musím se o ně starat | iSport.cz
3. srpna 2010 • 16:16

Kněz mezi rowdies: Musím se o ně starat

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Kněz se mezi rowdies cítí skvěle.
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mnoho fanoušků tvrdí, že pro ně je fotbal náboženstvím a řecký pravoslavný kněz Christos Mitsios není výjimkou. Snad jen s tím rozdílem, že prošedivělý plnovous a černá sutana jednapadesátiletého duchovního na tribuně úplně nezapadá mezi nejtvrdší fanoušky PAOK Soluň.Fanděním však Mitsiosův vztah k fotbalu nekončí.Obávaným soluňským chuligánům často pomáhá a stará se o ně. "Jsou skvělí. V srdcích a duších mají oheň," řekl agentuře AP. "Vždycky budu stát na straně drogově závislých, fotbalových chuligánů a dalších lidí, které společnost a jejich rodiny opustily," uvedl.

Mitsios jim proto pomáhá bojovat s drogovou závislostí, dává jim jídlo a vede je i duchovně. Důvod, proč všechno dělá, je prostý. "Velmi často právě tihle vyvrhelové žijí podle lepších hodnot než takzvaní slušní lidé," prohlásil.

"Pracují za nejnižší plat a dělají všechno pro to, aby si mohli koupit lístek na fotbal," uvedl. "Při demonstracích jdou v první řadě a jako první půjdou do boje, když to bude vlast potřebovat, zatímco děti bohatých budou studovat v zahraničí," dodal.

Otec Mitsios se kvůli svým názorům a lásce k fotbalu několikrát dostal do potíží. Loni mu vedení církve zakázalo vykonávání kněžské funkce, když odmítl přestat chodit na zápasy. Po kampani na internetové síti Facebook, ke které se přidalo 18.000 fanoušků, však změnilo názor.

Mezi fanoušky v Soluni je Mitsios velmi oblíbený. Říkají mu "Papa PAOK" a na internetu jsou k vidění videa, kde zahalený do černobílé šály v klubových barvách zpívá chorály, fandí a mává světlicí. Několikrát se také stalo, že když kněze potkali fanoušci na ulici, začali z ničeho nic skandovat jeho jméno a musela být kvůli nim zastavena doprava.

Pozornost však Mitsiosovi nevadí, protože za normálních okolností by se mladí lidé jeho kostelu zdálky vyhýbali. "Třeba včera přijelo na mopedech asi dvacet lidí ke zpovědi," řekl.

"Měsíčně dělám něco kolem tisíce až 1500 zpovědí a 80 procent z toho jsou lidé pod třicet let. Sedím s nimi, dáme si jídlo, pití a kolikrát si povídáme o jejich problémech až do rána," dodal.

Ve středu čeká PAOK odveta 3. předkola Ligy mistrů s Ajaxem Amsterodam. Soluň z Nizozemska přivezla nadějnou remízu 1:1 a otec Mitsios ve středu na stadionu Toumba nebude chybět. "Nevidím jediný důvod, proč bychom nemohli postoupit. Podívejte se, kolik velkých týmů vypadlo na mistrovství světa," prohlásil.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud