Střížkov žaluje svaz, chce vysoudit miliony | iSport.cz
Pavel Kalouš
4. srpna 2010 • 10:34

Střížkov žaluje svaz, chce vysoudit miliony

Vstoupit do diskuse
0
Bohemians Praha opouštějí stadion pod vedením Karla Kapra
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Střížkovská Bohemka, kterou kvůli disciplinárnímu trestu čeká sezona ve třetí lize, se s tvrdým verdiktem odmítá smířit. Dokonce podala na svaz žalobu a žádá po něm milionové odškodnění. Konkrétní požadovanou částku zástupci klubu nesdělili, u soudu však vyčíslili škodu na závratných 160 milionů!sTen případ zaměstnává fotbalový svaz už více než čtyři měsíce. Bohemians Praha, kteří na jaře rozpoutali korupční aféru a následně odmítli nastoupit k derby s Bohemians 1905, sice už z prvoligové mapy zmizeli, jenže slyšet je o nich dál. Tentokrát u soudu.

Důvod? Disciplinární trest v podobě šestimilionové pokuty a odečtu dvaceti bodů, který Střížkov odsoudil k pádu z první ligy a který vedení klubu označilo za „likvidační“.

„Kvůli nestandardnímu odebrání licence nám vznikla škoda, kterou jsme vyčíslili na 90 až 160 milionů korun. Záleží, podle čeho stanovujete cenu hráčů,“ tvrdí ředitel klubu Josef Jícha. „Proto jsme na svaz podali dvě žaloby a budeme žádat náhradu škody,“ dodává.

Ve strahovském sídle ČMFS si však střížkovským útokem příliš hlavu nelámou. „Myslím, že taková žaloba nemá šanci na úspěch. Vymáhat škodu není tak jednoduché, zvlášť když ještě nevznikla. Hodnota hráčů určitě znehodnocena nebyla,“ oponuje místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Od Jíchy a spol. může jít také o cestu, jak si vylepšit pozici při jednáních o stále nezaplacené pokutě. „To je zbytečné. Podle mě je to jen snaha domoci se něčeho, čeho se domoci nemůžou,“ kroutí hlavou Rajchl.

Faktem je, že Střížkov stále odmítá pokutu zaplatit. „My svazu dlužíme šest milionů, ale on nám tři za podíl z příjmů STES. Pravděpodobně pokutu zaplatíme, jenže potřebujeme záruky, že nepřijdeme o ty tři miliony,“ hájí se Jícha.

Karel Kapr, majitel Bohemians Praha, nesouhlasí s kontumací.Karel Kapr, majitel Bohemians Praha, nesouhlasí s kontumací.Foto Michal Beránek SPORT

Právě kvůli nekonečným průtahům však jeho klub přišel o profesionální licenci, a proto nebude hrát ani druhou ligu. Sezona tedy pro něj začne až v sobotu ve třetí nejvyšší soutěži na půdě Loko Vltavín.

Jíchův klub do ní nevstoupí pod svým původním jménem FC Střížkov, jak se spekulovalo, ale znovu s logem slavného klubu z Vršovic. „Mají na pronájem loga a jména klubu řádnou smlouvu se správcem konkurzní podstaty,“ hájí postup střížkovského klubu Michal Vejsada, majitel původní Bohemky v konkurzu. Ta Střížkovu loni na podzim pronajala logo na rok s případnou opcí, která zřejmě bude uplatněna.

Pád mezi amatéry přežil v téměř nezměněné podobě i kádr. Z tehdejšího týmu jsou pryč jen Marek Kincl, který bude hrát už jen pro radost v divizních Jirnech (vlastní je také Josef Jícha), a Roman Dobeš, který odešel do Zlína.

Klub se také ze strahovského azylu vrátí na svůj původní stadion na pražském Proseku. Do ČFL přitom vstoupí s nezvykle vysokým rozpočtem kolem 20 milionů korun. „Rozpočet je takový, abychom třetí ligu vyhráli a postoupili,“ plánuje Jícha.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud