Posila pro Ligu mistrů! Sparta získala Vachouška | iSport.cz
10. srpna 2010 • 08:10

Posila pro Ligu mistrů! Sparta získala Vachouška

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Štěpán Vachoušek
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalista Štěpán Vachoušek opouští Teplice a odchází na půlroční hostování s pevnou opcí na pozdější přestup do pražské Sparty. Řekli personální ředitel Sparty Jakub Otava a hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest Group.Sparta stihla Vachouška na poslední chvíli dopsat na soupisku pro předkolo Ligy mistrů (LM), jejíž uzávěrka vyprší o dnešní půlnoci. Vachoušek tak může nastoupit v závěrečném předkole soutěže se Žilinou.

Pražané se jednatřicetiletého záložníka rozhodli získat především kvůli tomu, že jejich kmenový středopolař Marek Matějovský byl vyloučen v odvetě 3. předkola LM v Poznani a téměř jistě proti Žilině nebude moci nastoupit.

Proto se vedení Sparty rozhodlo zacelit mezeru dalším tvořivým hráčem a volba padla právě na někdejšího reprezentanta Vachouška, který v Teplicích nosil kapitánskou pásku. A v pondělí za ně ještě odehrál ligový duel s Českými Budějovicemi.Sparta si ale musela při jednáních hodně pospíšit, aby Vachouška na soupisku pro duely s Žilinou doplnila. "Jednat jsme začali dnes a za vstřícnost a ochotu je nutné poděkovat i teplickému ředitelovi panu Hrdličkovi," řekl Otava.

Vachoušek, který v roce 2002 už jednou z Teplic zamířil do Prahy a Slavia za něj vysázela tehdy rekordních 35 milionů korun, zatím do Sparty přichází na půlroční hostování. Je ale pravděpodobné, že na Letné zakotví natrvalo.

"Už jsou předjednané i podmínky k přestupu," uvedl pro ČTK Zíka. Podle něj se Vachoušek ve středu zapojí se Spartou do přípravy, protože v úterý mají úřadující čeští mistři volno. Vachoušek si tak prý alespoň stihne zařídit formality s přesunem spojené.

Štěpán VachoušekŠtěpán VachoušekFoto Pavel Mazáč SPORT


"Pro Štěpána je Sparta výzvou. Hodně ho láká Liga mistrů, kterou si před lety zahrál ještě v Marseille," připomněl agent Vachouškovo angažmá ve Francii, kam odešel v roce 2003 ze Slavie.

V letech 2004 až 2008 pak působil v Austrii Vídeň, než se znovu vrátil do Teplic. Na kontě má mistr Evropy do jednadvaceti let z roku 2002 už 150 zápasů v české lize a 29 branek, třiadvacet utkání odehrál v reprezentaci, kde se dvakrát střelecky prosadil. V roce 2004 byl i na mistrovství Evropy v Portugalsku a zažil postup do semifinále.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud