Sparta je pro mě nová šance, říká Vachoušek | iSport.cz
10. srpna 2010 • 13:17

Sparta je pro mě nová šance, říká Vachoušek

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
1
Štěpán Vachoušek, nová posila Sparty
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bleskurychle, nečekaně. Doslova za pět minut dvanáct se Štěpán Vachoušek stal novou posilou Sparty. Jednatřicetiletý záložník na Letnou přichází na půlroční hostování s opcí. Spartě by měl pomoct především v play-off Ligy mistrů s Žilinou, kdy by měl nahradit potrestaného Marka Matějovského.Rychlý transfer překvapil i samotného Vachouška. "Měl jsem na rozmyšlenou sotva tři hodiny. Seběhlo se to děsně rychle," přibližuje svůj přesun z Teplic.

Tvořivému záložníkovi se z Teplic neodcházelo lehce. "Sezonu jsme nezačali dobře. Nechtěl jsem odcházet po tak špatném startu a opustit kluky, protože mi to nepřišlo vůči nim moc fér. Zlomilo se to ve mě až někdy v půl dvanácté, opravdu na poslední chvíli."

Sparťanský trenér Chovanec už minulý týden avizoval, že ještě chce posílit kádr. Na Letné bojují s početnou marodkou, v utkání s Žilinou budou chybět potrestaní Sionko, Matějovský a Wilfried.

Hodně se mluvilo o příchodu Radka Šírla z Petrohradu. Nakonec Chovanec ukázal na teplického špílmachra."Je to pro mě velká výzva. Rád bych Spartě pomohl do Champions League, lákají mě poháry. Beru to jako novou šanci," říká v rozhovoru pro deník Sport. (celé znění si přečtěte ve středečním vydání).

Právě v boji o postup do Ligy mistrů Sparta na Vachouška spoléhá. Kvůli absencím Matějovského a Sionka to bude nejspíš právě on, kdo převezme dirigentskou taktovku uprostřed hřiště.

"Kdybych si na evropský fotbal nevěřil, tak do Sparty nejdu. Záleží jen na mě, jak se s tím poperu. Udělám vše proto, abychom se do Ligy mistrů dostali," slibuje Vachoušek.

Vachoušek je zkušeným fotbalistou. Působil mimo jiné i ve Slavii, Olympic Marseille či Austrii Vídeň.

Témata:  sport, fotbal, sparta, vachoušek
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud