Vůdce fanoušků Plzně (†21) spadl pod vlak | iSport.cz
18. října 2010 • 18:16

Vůdce fanoušků Plzně (†21) spadl pod vlak

Autor: bko
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske
Šťastný kouč Šilhavý: Na Euru budeme konkurenceschopní. A ještě silnější Šťastný kouč Šilhavý: Na Euru budeme konkurenceschopní. A ještě silnější
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako jeden z vůdců fanouškovského kotle fotbalové Plzně prožíval fantastickou sezonu, vysněného titulu pro Západočechy se ale nedočká. Petr Žitník (†21) v neděli pozdě večer na hlavním plzeňském nádraží spadl pod vlak a svým zraněním podlehl.Podle serveru idnes.cz, který o tragédii informuje, prý člen plzeňských Ultras pravděpodobně nespáchal sebevraždu. Spekuluje se o tom, že Žitník nasedl do špatného vlaku, ze kterého pak chtěl už za jízdy vyskočit.

Jeho tělo objevili pozdě večer v kolejišti pracovníci Českých drah. "Muži už nešlo pomoci, přivolaný lékař konstatoval smrt," sdělila serveru Lenka Ptáčková ze záchranné služby.

Žitník byl zároveň fotbalistou policejního klubu Rapid Plzeň. "Střílí góly, připravuje góly, takže se prozatím jeví jako velká posila." popisují mladíka stránky týmu. "Doufejme, že nám ještě někdy zopakuje skvostný texty Viktoriánských chorálů," stojí na webu u Žitníka, kterému by bylo koncem týdne 22 let.

Tragická nehoda se odehrála jen tři týdny poté, co podobným způsobem zemřel nadějný fotbalista Rostislav Nejepsa (†21) - toho přejel vlak i s kamarádem.

Petr Žitník (úplně vpravo) tragicky zahynul, spadl pod vlak.
Petr Žitník (úplně vpravo) tragicky zahynul, spadl pod vlak.

 
Články odjinud


Články odjinud