Exšéfovi Bohemians hrozí až osm let vězení! | iSport.cz
12. listopadu 2010 • 13:35

Exšéfovi Bohemians hrozí až osm let vězení!

Autor: čtk
Přibyl
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalému řediteli fotbalového klubu Bohemians 1905 Lukáši Přibylovi a současnému předsedovi dozorčí rady Petru Svobodovi hrozí v souvislosti s přestupy trojice hráčů tři roky až osm let vězení. Policie je od srpna viní z trestných činů poškození věřitele a porušení povinnosti v insolvenčním řízení.ČTK to dnes řekl státní zástupce Jan Lelek, který má případ na starosti. Přibyl se Svobodou obvinění odmítají.

Lukáš Přibyl ukazuje důkaz, že Bohemians 1905 jsou členy svazuLukáš Přibyl ukazuje důkaz, že Bohemians 1905 jsou členy svazuFoto Pavel Mazáč (Sport)
"Můžu potvrdit, že policejní orgán obvinil osoby, které jednají za společnost Bohemians 1905, respektive jednaly," řekl Lelek a upřesnil některé informace, které se ve čtvrtek objevily v médiích.

Potvrdil, že policie dvojici obvinila v souvislosti s přestupy hráčů z Bohemians 1905 do jiných fotbalových klubů. "

Jedná se o přestup Jana Morávka, Marka Hovorky a Michala Škody," uvedl Lelek. Například za Morávka, který loni přestoupil do německého Schalke 04, klub inkasoval asi 70 milionů korun.

Oba obvinění si proti usnesení o zahájení trestního stíhání podali stížnost, státní zástupce ji zamítl. "Předpokládám, že policejní orgán by vyšetřování mohl ukončit v horizontu dvou měsíců," doplnil Lelek.Trestní oznámení na Přibyla se Svobodou podali správce konkurzní podstaty zkrachovalého FC Bohemians Praha Jan Draslar a člen věřitelského výboru a hráčský agent Pavel Vandas. Vedení Bohemians 1905 podle nich nesmělo prodávat hráče, kteří byli součástí konkurzu, bez vědomí Městského soudu v Praze. Představitelé FC Bohemians Praha tvrdí, že peníze za hráče měly skončit na účtu zřízeném správcem konkurzní podstaty.

Přibyl odmítl, že by s kolegy ve vedení Bohemians 1905 postupovali protiprávně. Vše považuje za pokračování snahy o další poškození klubu Bohemians 1905, který vede vleklé spory s FC Bohemians Praha.

"Na základě několika na sobě nezávislých právních analýz jsme měli potvrzené, že byl přestup proveden naprosto v pořádku. Morávek byl hráčem Bohemians 1905 a klub je členem Českomoravského fotbalového svazu. I na fotbalové půdě nám bylo dáno za pravdu, když případ řešila odvolací a revizní komise," řekl ČTK ve čtvrtek Přibyl, který na konci října z Bohemians 1905 odešel.Odmítá i to, že by peníze z přestupů měly skončit na jiném účtu, než kterým disponují Bohemians 1905. "Vše dopadne jako ve všech minulých případech. Jedná se jen o další snahu pana Vejsady (bývalý majitel FC Bohemians Praha) a jeho blízkých spolupracovníků očernit jméno Bohemians 1905 a lidí, kteří v klubu působili a působí," míní Přibyl.

Dodal, že koncem léta předal policii důkazy, které mají vše "osvětlit". Právníci Bohemians 1905 naopak podle něho připravují právní kroky proti Vejsadovi a "jeho spojencům".

 
Články odjinud


Články odjinud