Kladno bez Jágra nestačilo na Slavii, první Havířov si poradil s Jihlavou

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Slavie vyhráli slavnostní utkání věnované klubové legendě Pavlu Kolaříkovi 4:3 nad Kladnem. Po třech duelech bez bodu Pražané uspěli podruhé v řadě. Rytíři v 6. kole první ligy nastoupili opět bez hvězdného útočníka Jaromíra Jágra, který tým podporoval ze střídačky.

Slavia před zápasem vyvěsila Kolaříkovo číslo 72 ke stropu stadionu v Edenu vedle dalších osobností klubu Vladimíra Růžičky (87), Michala Supa (8), Josefa Beránka (19) a Josefa Vašíčka (63). Pětačtyřicetiletý Kolařík, jenž si zahrál i NHL v dresu Bostonu, po minulém ročníku ukončil kariéru. Ve Slavii strávil 20 sezon a získal s ní oba mistrovské tituly v letech 2003 a 2008.

Nad Kladnem slávisté vedli po dvou třetinách už 3:0 díky brankám Martina Ondráčka, Aleše Furcha a Lukáše Krejčíka. Naději hostům vykřesali Adam Kubík s Josefem Zajícem, ale v polovině třetí třetiny Pražany trefou v přesilové hře uklidnil opět Ondráček. Za Rytíře ještě snížil Švéd Linus Svedlund v 53. minutě. Slavia se posunula z předposledního na 13. místo, Kladno po druhé prohře v řadě kleslo z druhé pozice na pátou.

Do čela soutěže se vyhoupnul Havířov, který vyhrál v Jihlavě 3:1. Díky trefám Radka Pořízka a Branislava Rehuše, jenž využil přesilovou hru, vedli hosté ve 12. minutě už 2:0. Vteřinu před koncem první části sice snížil rovněž v početní výhodě Vlastimil Dostálek, ale ve 46. minutě pečetil výhru Havířova Radek Veselý.

Druhý je nově Přerov po výhře nad poslední Kadaní 5:0. Už v úvodním dějství domácí vedli o čtyři góly zásluhou Jakuba Navrátila, Martina Novotného, Jaroslav Moučky a Roberta Černého. Po 73 vteřinách druhého dějství se trefil ještě Karel Plášek.

Dosud vedoucí Poruba ztratila doma duel s Litoměřicemi, přestože po dvou třetinách vedla 4:2, a je třetí. V Ostravar Aréně před 487 diváky zářili v dresu hostů především Jan Kloz a finský útočník Markus Korpikoski. Kloz dal dva góly a na dva přihrál, Korpikoski zaznamenal jednu trefu a tři přihrávky.

Nováček Poruba má po druhé prohře v řadě na kontě 12 bodů stejně jako Přerov i čtvrtý Motor České Budějovice, který doma zdolal Prostějov 4:3. Dvěma góly nezabránil porážce hostů ani exčeskobudějovický útočník Tomáš Nouza.

Ústí nad Labem zvítězilo v Benátkách nad Jizerou 7:2, čtyřmi body za dvě trefy a stejný počet asistencí to zařídili Antonín Melka a Martin Tůma. Výhru Vsetína nad Třebíčí 4:3 zajistili dvougóloví střelci Luboš Rob a David Březina.

Výsledky 6. kola první hokejové ligy

Motor České Budějovice - Prostějov 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Doktor, 14. Z. Doležal, 17. Bradley, 42. M. Čermák - 13. a 40. Nouza, 47. Divíšek. Rozhodčí: Jechoutek, Veselý - Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 5:6, navíc Prokeš (Prostějov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5504.

Přerov - Kadaň 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Navrátil, 4. M. Novotný, 8. Moučka, 18. R. Černý, 22. Plášek. Rozhodčí: Kopeček, Obadal - Novák, Zídek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 1436.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 2:7 (2:2, 0:3, 0:2)
Branky: 3. T. Hanousek, 6. M. Zachar - 14. a 29. Melka, 31. a 45. M. Tůma, 2. Vrdlovec, 27. Roubík, 45. T. Jandus. Rozhodčí: Barek, Skopal - O. Doležal, Měkýš. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 202.

Slavia Praha - Rytíři Kladno 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Branky: 16. a 50. M. Ondráček, 32. A. Furch, 39. L. Krejčík - 45. Kubík, 47. Zajíc, 53. Svedlund. Rozhodčí: Přikryl, Grech - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:7, navíc Heldák, Šagát - Vildumetz všichni 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1772.

Poruba - Litoměřice 4:5 (1:0, 3:2, 0:3)
Branky: 26. a 32. Baláž, 4. Hudeček, 37. Jankovský - 31. a 58. J. Kloz, 21. Korkiakoski, 44. M. Kadlec, 60. Pavlas. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Bubela, Poruba. Vyloučení: 5:4, navíc Dundáček (Poruba) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 487.

Vsetín - Třebíč 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)
Branky: 4. a 30. Rob, 7. a 44. Březina - 49. Vodný, 50. Tadeáš Král, 60. Nedvídek. Rozhodčí: Cabák, Dědek - Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 7:5, navíc Kucharczyk (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2768.

Jihlava - Havířov 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 20. Dostálek - 8. Pořízek, 12. Rehuš, 46. R. Veselý. Rozhodčí: Souček, J. Ondráček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 1972.

1. Jihlava 56 33 8 3 12 210:119 118
2. Vsetín 56 32 7 2 15 207:150 112
3. Č. Budějovice 56 30 7 2 17 184:134 106
4. Kladno 56 30 4 6 16 194:152 104
5. Přerov 56 28 2 8 18 162:135 96
6. Havířov 56 28 3 2 23 172:145 92
7. Litoměřice 56 26 5 3 22 189:164 91
8. Prostějov 56 26 5 3 22 198:171 91