Neporažená Poruba vládne první lize, poslední Slavia poprvé vyhrála

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté vedoucí Poruby zdolali v 6. kole první ligy doma Litoměrice 4:3 po samostatných nájezdech a stále zůstávají jediným neporaženým celkem soutěže. Vedou o bod před Vsetínem, který vyhrál v Přerově 3:1 a předstihl Jihlavu. Dukla podlehla ve svém azylu v Pelhřimově Prostějovu 2:4. Vítěz minulého ročníku Zlín po úvodních třech porážkách už potřetí v řadě vyhrál a doma porazil Kolín 5:1.

Poruba sice prohrávala, když v čase 7:49 dostal Litoměřice do vedení Josef Koláček, ale tři minuty před koncem první části odpověděl Marek Tvrdoň. V polovině druhé třetiny vrátil Stadionu náskok Fin Riku Sihvonen. V 36. minutě však využil další početní výhodu Ostravanů Kanaďan Aaron Berisha a 55 sekund před druhou pauzou otočil skóre jeho krajan Justin Lemcke. Severočeši 11 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnali v přesilovce umocněné hrou bez brankáře díky Filip Kuťákovi. V nájezdech byli úspěšnější domácí a vítězný gól si připsal Ondrej Šedivý.

Vsetín ztrácel v Přerově od poloviny úvodního dějství po gólu Lukáše Chludila. Ve 24. minutě odpověděl v přesilové hře bek Robin Staněk a v čase 57:02 rozhodl Erik Hrňa. Pátou výhru Valachů v sezoně pečetil 50 sekund před koncem do prázdné branky Adam Hořanský.

V Pelhřimově po bezbrankové úvodní části se po 31 sekundách druhé třetiny radoval nejdříve Prostějov, protože Jakub Illéš využil přesilovou hru. Dukla otočila stav díky Tomáš Handlovi a jednačtyřicetiletému Tomáš Čachotskému. Jestřábi ale také převedli rychlý obrat. Další početní výhodu využil Tomáš Hanousek a v 30. minutě se zapsal mezi střelce i další zadák Petr Šidlík. O pojistku se postaral v půlce třetí třetiny Petr Hašek.

Zlínští Berani čekali na úvodní gól proti Kolínu do 11. minuty, kdy se prosadil Michal Gago. Hned za 45 sekund zvýšil Denis Kindl. Před polovinou utkání se za domácí trefili také Roman Vlach a v přesilové hře obránce Zdeněk Čáp. Za Kozly snížil v 38. minutě Kryštof Ouřada. V čase 48:52 pečetil vítězství domácích v přesilovce Jan Süss.

Nováček ze Znojma ukončil po 132 minutách a 33 sekundách gólový půst díky úvodní brance Patrika Čermáka ve 3. minutě. Do konce první třetiny sice ztratil rychle nabyté vedení 2:0, ale nakonec se radoval proti Frýdku-Místku z druhé výhry v šestém duelu v sezoně. K výsledku 5:3 pomohli Orlům shodně gólem a asistencí Jan Kučera a Martin Štovíček.

První vítězství oslavila poslední Slavia, která v Chrudimi zdolala domácí Pardubice B 2:0. V čase 8:37 zajistil Slavii vedení v přesilovce Robin Všetečka a ve 49. minutě uzavřel skóre Tomáš Knotek. Osmnáctiletý gólman Pražanů Tomáš Volevecký si díky 27 úspěšným zákrokům připsal ve svém pátém prvoligovém startu v kariéře první čisté konto.

Sokolov doma podlehl Třebíči 1:3 a prohrál v sezoně teprve podruhé. Horácká Slavia, která v minulém ročníku ovládla základní část, sice doma ještě nezvítězila ani v jednom ze tří duelů, ale venku všechny tři vyhrála. Brankou a přihrávku k tomu pomohl slovinský zadák Miha Štebih.

Shrnutí výsledků 6. kola první hokejové ligy

Zlín - Kolín 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 11. Gago, 12. D. Kindl, 28. R. Vlach, 30. Čáp, 49. Süss - 38. Ouřada. Rozhodčí: Bejček, Šudoma - Komínek, O. Veselý. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 2734.

Jihlava - Prostějov 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
Branky: 23. Handl, 25. Čachotský - 21. Illéš, 28. Hanousek, 30. Šidlík, 51. P. Hašek. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Jindra, Teršíp. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 515.

Pardubice B - Slavia Praha 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Všetečka, 49. T. Knotek. Rozhodčí: Petružálek, Hucl - Juránek, Pěkný. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 353.

Sokolov - Třebíč 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 21. Csamangó - 10. Horváth, 34. Štebih, 35. Dočekal. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Belko, J. Dědek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 479.

Znojmo - Frýdek-Místek 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky: 3. P. Čermák, 4. Zahradníček, 25. Šťovíček, 32. P. Beránek, 54. J. Kučera - 16. a 57. Walega, 14. R. Veselý. Rozhodčí: Skopal, Mejzlík - Zídek, Polák. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 1438.

Přerov - Vsetín 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Chludil - 24. Staněk, 57. Hrňa, 60. Hořanský. Rozhodčí: Horák, Micka - Mikšík, Vašíček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 1329.

Poruba - Litoměřice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Tvrdoň, 36. Berisha, 40. Lemcke, rozhodující sam. nájezd O. Šedivý - 8. Koláček, 31. Sihvonen, 60. Kuťák.Rozhodčí: R. Svoboda, Rapák - Otáhal, Peluha. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 490.